Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

A felhasználók számítanak /

Beszélgetések az oldal használatáról /

GardrobCSERE?

Szép estét mindenkinek! Van valami értelme annak, hogy kritizáljuk, lehúzzuk a másikat, az oldalát, a termékeit? Mindenkinek szíve joga, hogy mit, mennyiért, milyen termék leírással tesz fel az oldalára. Egy leendő vásárlónak meg szíve joga, hogy ha valaki oldalán nem tetszik neki valami, akkor tovább nézegessen máshol, van elég sok termék ezen az oldalon. Ezen el kellene gondolkodni!!!! Kellemes ünnepeket mindenkinek!
2016 03 26
@LippaiKati, ott a lényeg! :) teljesen egyetértek!
2016 03 26
Sziasztok! Egyszer valaki már írt ilyesmit, csak utólag nem találtam és nem tudtam leírni amit szerettem volna, de majd most. :D -GardrobCSERE: Amit a poszt indítója leírt az csak az egyik értelmezés. Megközelítheted úgy is, hogy a saját gardróbodat szeretnéd lecserélni, frissíteni és ezeket a darabokat eladni, hogy később újat vehess belőlük. Ezen nem szabad felhúzni magad, hisz amit én leírtam illetve amit te, szerintem egyaránt hozzátartozik az oldal profiljához, csak az értelmezés más. :) -Megszámolni nem tudom hányan írnak csere miatt, úgy, hogy nem csak a profilomon, de az adott terméknél is ki van írva, hogy nem érdekel csere vagy ha mégis akkor adott darabra. Mikor regisztráltam az oldalra sokat cseréltem postán, volt hogy nem jött meg a csere csomag, viszont ez nagyon költséges dolog, rengeteg pénzt költöttem pk formájában ráadásul többségében olyan ruhákra, amiket utána 1x vagy 1x sem vettem fel. -Én is úgy gondolom, hogy mindenkinek szíve joga annyiért adni a cuccait amennyiért szeretné, nem tudhatod ő mennyiért vette, nem mindenki vásárol leárazásokkor. Én is találkoztam már olyan árakkal hogy a boltban olcsóbban megveszem (és nem akciósan), de ilyenkor csak mosolygok egyet és tovább megyek. Pont ezért szerintem nagyon fontos az, hogy vásárlás előtt tájékozódj egy kicsit, ha van rá módod). - Külföldi márkákról annyit, hogy rengetegen vásárolnak utazásokkor 1-2 nekik tetsző darabot, akár olyan boltokból ami itthon nincsen, én is szoktam, ezt azért nem lehet annyira egyszerűen kiszűrni, mert pl. Bécs nincs olyan messze, hogy a Primarkban beszerezzen az ember egy két darabot. :) - A hozzáállásról: Nekem az a véleményem, hogy ha valaki valamit el akar adni, akkor abba fektessen munkát. Nem csak az idő, hogy figyelje az oldalt, de akár a képekre, az üzenetek megválaszolására gondolok. Én saját listát vezetek azokról, akik nem méltatnak válaszra sem akár mint vevőt, akár mint eladót, és ezekhez az emberekhez legközelebb úgyis állok hozzá. :)
2016 03 26
Tisztelettel! Kifejezetten külföldön szeretek vásárolni. A Magyarországon a fogyasztói közönség konszolidált vonalat képviseli többségben. Az üzleti szféra éppen ezért, sok olyan avangard vagy extrémebb darabot nem hoz Magyarországra. Nincs közönsége, igazi fogyasztói köre. Illetve vannak a kivételek, akik szeretik a designer, egyedi, szokatlan darabokat. Nekik nem sok lehetőség marad. Utazás során erre felkészülve utazni. En is ezen emberek közé tartozom. Szinte üres táskával, mert tudjuk hogy vannak olyan üzletek, amelyek irányzata hozzánk közelebb áll. Izgalmas darabok. Itthon is előfordul, hogy az ember több dolgot vesz és nem viseli, ez kint is megesik. Valamint, ha olyan termékekről van szó, ami 40-50000 Ft-ba árat képviselt, vagy akar több költségbe is került, akkor nem vagyok inkorrekt, ha 15000 Ft-ért hírdetem. Mi a drága? !!! Nyilván mindenkinek a pénztárcája, egzisztenciája határozza meg. Éppen ezért sem értem a hozzám állást. Teljesen elvette a kedvem attól, hogy regisztrált tag legyek és, amit nem viselek ide feltegyem. Elgondolkodtatott, hogy töröljem a fiókot es inkább hadjam az egészet. Üdvözlettel, Merci
2016 03 27
@rregi @LippaiKati Nem vagyok benne biztos, hogy ezzel mindenképp egyet tudok érteni. Mivel a regisztrációval egy közösség tagja leszel illik betartani bizonyos rád vonatkozó szabályokat. Pl, hogy nem tévesztek meg/verek át senkit, és már csak elvből nem adok el rossz minőségű árut minőségi darabnak feltüntetve.Vagy nem árulok olyan dolgok "újként" amit a Cream turiból hoztam, mert tudni kell elfogadni, hogy valaki NEM AKAR ilysn cuccokban járni. Mert annak sem örülünk, hogy ha a piacon megvett drága marhahúsról kiderül, hogy disznó. Az ár persze szubjektív, mindenki annyit ír ki, amennyinek gondolja a termékét. És ha elkel, akkor valaki másnak is megér annyit. De annyit illik tudni, hogy az eredeti árnak csak a 70%át éri amint kihozzuk a boltból, hiszen te nem vállalsz garanciát, nem lehet általában több méretet többször felpróbálni akkor amikor akarja a kedves vevő, mivel ezeket a bolti ár mind mind fedezi. (Üzlet bérlés, eladók fizetése stb). Én ezt mindig figyelembe veszem, de mégegyszer mondom, hogy ez a dolog szubjektív része.
2016 03 27
@Mercedes79 A te esetben pedig azt tudom mondani, hogy ha valaki lelkiismeretes, akkor ne vegye magára ezeket a dolgokat. Biztosan te is találkoztál már ebay-es cuccokkal külföldiként emlegetve, így az alapproblémával magad is szembesülhettél. Én pl a múlt héten akartam közel 10ezret kiadni egy amerikai bikinire, hosszas várakozás után az illető adatlapján felfedeztem, hogy tiltva van, a bikinit pedig egy rövid keresés után alin találtam 1200 forintért. Szerintem ehhez nincs mit hozzátenni. (Zárójelben mondom csak, hogy a te hirdetéseddel már találkoztam itt, de az nem tűnt gyanusnak, szóval nem hiszem, hogy a helyedben magamra venném) :)
2016 03 27
40-50 ezres ruhát "nem használtként" "újként" hírdetni 15 ezer ft-ért nem hiszem, hogy megérné az eladónak, kivéve ha kedvtelésből szereti elbukni a 3/4- ét! Nem kell túlmisztifikálni! Akinek nem inge...
2016 03 27
@tinaheesz értem, amit mondasz, és ezen a boltos, 70%-os dolgon még nem is gondolkoztam, szóval köszi:) de én még mindig azt mondom, mindenkinek szíve joga eladni valamit annyiért amennyiért tudja/akarja. neked, nekem pedig szívünk joga nem megvenni vagy éppen megvenni azt. Őszintén, nekem azzal sem lenne bajom, ha valaki fogná magát elmenne a legközelebbi külföldi Topshopba és címkésen elhozná a ruhákat majd drágábban eladná. Mert itthon olyan formában nem nagyon tudsz hozzájutni, és ha valakinek megéri, az rendben van. A ruhákat ne hirdesd újként ha nem azok, de sokan úgy sem fogják betartani. Viszont ez is csalóka dolog, mert néhány ruha ami fel volt véve egyszer vagy kétszer, kevésbé használtabb mint az amit 200-an próbálnak fel egy-egy leárazás alkalmával és tapossák meg, de még címkés. -- Mondok egy példát, picit kapcsolódik. Cseréltem egy lánnyal itt, személyesen, kaptam 2 nadrágot, Atmosphere márkájú. Az egyiket próbáltam fel, mindkettő ua. méret, jó lesz. A másikat felvettem egyszer de rájöttem nem jó. A nadrág teljesen újnak tűnt, sehol egy hiba, elvékonyodás, a címke friss (a címkéből lehet legjobban megállapítani, hogy mennyire használt valami) és felraktam mint újszerű(nem mint új!) és csajszi rámírt hogy elviszi feléért mert már előttem is volt valakié, így több használatot feltételez. Én persze nem adtam oda, annyi az ára ami, egy hibátlan nadrágért, mert volt olyan a minősége mint egy bolti címkés nadrágnak. És akkor miért ne adhatnám olyan áron ami feltehetőleg az eredeti árnak az egyharmada?
2016 03 27
A cream turis dolog, a városkánkban van egy használt ruha üzlet, amit nevezhetünk cream turinak, onnan veszek néha egy-két dolgot. Jó néhány címkés Tally, Zara, Atmosphere cucc volt ott, szerintem olyat például lehet hirdetni újként. Másrészt ha valaki simán nem akar turis dolgokat hordani, annak nem értem az ittlétét az oldalon. Konkrétan ez egy virtuális turi, más levetett ruháit hordjuk. De én még mindig úgy gondolom, hogy mindenki annyiért adja amennyiért akarja :) Úgyis két személyen múlik, hogy elkel-e az a darab:)
2016 03 27
Értem, mit mondasz, és jogos, hogy nincs garancia. én nem feltételezem, hogy bárki 10x-eséért adna egy ruhát, mert fogalmam sincs mennyiért vehette, meg aztán mindegy is, vagy kell vagy nem. de amúgy voltam egy turiban, az is érdekes jelenség volt. szerintem hibátlan volt a bunda amit árultak, H&M-es volt de 10ezer!!! eredeti áron annyi. tehát ezt sem értem... főleg hogy nem olyan "menő turi" volt ami nálunk van, bár ott is 1-2ezer egy felső, de legalább az nem jön velem szemben az utcán:D Néha ott is tartanak ilyen párszázas napot, sikerült is kifognom egy szép inget, csak aztán itthon láttam hogy van rajta egy folt, szóval azzal is megjártam. Igazából olyan tapasztalatom, hogy valaki olyat adott volna el nekem ami nagyon hibás, és nem írta le még nem történt szerencsére, de biztos van ilyen. Hát pl ha cserélek valakivel, vagy veszek valamit és nem jó, ezért újra felrakom, minden további nélkül felrakom picit többért, mert nem akarok sem a postán, sem az esetleges utalási költségen veszíteni. aztán lehet engedek belőle és mínuszban leszek, de talán nem :) szerintem ez rendben van, talán pár embernek nem, de azt elfogadom:) persze, néha jólesik szidni a rendszert, meg mindenki mást :DD
2016 03 29
Igen igazad van. Én most két profillal rendelkezek egyiken azok a ruhák vannak amiket megvettem de mégse hordok ezért eladnám őket ( de nyílván nem bolti áron ) és egy létrehoztam egy másikat , amiket meg cserélgetek is :)Bár én alapból olyan ruhát nem rakok fel ami szakadt vagy foltos stb. Nekem a legnagyobb problémám a cserénél, hogy pl az illető rámír hogy tetszik az egyik felsőm ami mondjuk H&M-es én is találok nála egy felsőt ami kb hasonló kategóriájú boltból van de pofátlanul kiír rá 4-5 ezer Ft-ot és közli , hogy nem egyenértékű...
2016 03 29
IIgen!:D Ebbe én is bele futottam:D Nálam is és a lánynál is volt egy márkás felső. Erre közölte, hogy szeretne még hozzá xy dolgot, mert ő azt drágán vette, vagy fizessek rá... Az egyik olyan, hogy nekem sincsenek ingyen a dolgok, szóval a feltételezés, hogy én biztos olcsón vettem számomra nem értelmezhető. Ha gagyinak tartja a ruhát mér akar rá cserélni? Árazni meg én is be tudok valamit 4-5 ezerre, ez nem változtat valami értékén:D Szerintem amikor ilyen a csere ez a legegyszerűbb. pólót pólóra, szoknyát szoknyára stb. vagy én vagyok ufo?:D
2016 03 29
én azért szeretem ha kb egyenértékű. egy ezrest pl nem szeretnék belőle "odaadni" főleg hogy az én postám amúgy is drágább. mondjuk én még ilyenbe nem futottam bele amit mondtok. :) egyszer volt olyanom, hogy egy 700ft-os felsőre kérdeztek cserét, és én egy 1200-asat találtam, és csak az tetszett. Azt mondta rendben mehet. Meg egyszer két ruhát szeretett volna egy lány és elvitte volna 4ezerért ha nem találok cserére, és írtam hogy egy cipő tetszik ami 5ezer, de nem egyenértékű. Azt mondta , így is szívesen elcserélné velem. És úgy is lett. Azóta is legtökéletesebb pár cipőm♥ Máskor egy hibátlan felsőt felraktam és 2 picit használtabb felsőt kértem érte és még úgy sem volt egyenértékű, nekem még picit több volt, de simán belefért :) Most pl én fizettem rá egy cserére, többet mint ami a különbség volt árban de megérte :) Szóval szerintem a kiírt ár az lehet mérvadó, de ha mindkét félnek van jó ajánlata az a lényeg :)
2016 03 29
Nyílván fontos az hogy egyenértékű legyen én kifejezetten arra gondoltam mikor felértékelit pofátlanul a dolgokat és olyan árat írnak ki ami újonnan se volt annyi :) De nekem is ez a logikust hogy egy felsőt egy felsőre :D
2016 03 29
> csere-bp: > Nyílván fontos az hogy egyenértékű legyen én kifejezetten arra gondoltam mikor felértékelit pofátlanul a dolgokat és olyan árat írnak ki ami újonnan se volt annyi :) De nekem is ez a logikust hogy egy felsőt egy felsőre :D én is így gondolom! osztom a véleményt!
2016 03 29