Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Segítség az oldalon /

postai díjszabás 2017?

sziasztok, ti tudtok arról valamit, hogy mennyivel emelnek árat? azt tudom, hogy elsejétől lesz, de nem tudták megmondani mennyivel, nézzem meg az oldalon, de nem találtam. illetve elsejétől azt, ami meghaladja a 2.5 cm vastagságot azt már csak csomagként lehet feladni :l
2016 12 29
![](http://hu.img.kominoi.net/hu/images/message/b24b553af7e6dea4b71beba7c7c3491a.jpg) Minden fent van csak ami nekünk kéne az nincsen.. Már így is inkább a weboxot és a foxpostot használtam, sokkal jobban megérte, főleg nagyobb csomagnál.
2016 12 30
Egy ilyet találtam: "A csomagfeladás viszont 2000 grammig 1290 forintba kerül. Ez annyit jelent, hogy a jövőben minimum ennyit kell fizetnie az ügyfélnek, ha akár könnyű, de a postaládába nem bedobható küldeményt adna fel. A változás egyik legfontosabb előnye a társaság szerint az, hogy a küldemények a teljes szállítási folyamat során nyomon követhetők mind a Magyar Posta honlapján, mind pedig mobilapplikációján." Tovább itt olvasható: http://www.vg.hu/vallalatok/szolgaltatas/fontos-valtozasokat-jelentett-be-a-magyar-posta-477657 Ez kész katasztrófa lesz... ki a fenét érdekel hogy így nyomonkövethető, ha mellette egy vagyont fizetünk érte... se nekem se a vevőnek nem fogja megérni...
2016 12 30
én is szeretném a foxpostot de nem éri meg nekem. másik város, csak azért beutazni és haza kb 2 óra, úgy, hogy gyakran nem tudod feladni a dolgodat mert megtelt az automata, tehát vagy vársz, vagy visszamész máskor és a szokásos utamtól 40 perces kitérő... nagyon el lesz lehetetlenítve ez a gardróbcsere.
2016 12 30
Nekem azt mondták az 540g-os csomagomra hogy jan.1-től 1750Ft lesz a feladása...Szerintem nem fogom többet igénybe venni a postát. Inkább kérem dpd-vel, foxpostal vagy weboxal...
2016 12 30
na igen főleg karácsony és egyéb ünnep idején még inkább televannak az autómaták... elvileg ez a változtatás a mi érdekünket szolgálja és a visszajelzések alapján döntöttek így.. hát én nem tudom milyen "fogyasztókat" kérdeztek meg ehhez de hogy nem minket az biztos...
2016 12 30
1290 ft meg 1700 ?!? Pffff..... komolyan mondom a Magyar posta egy vicc! A DPD futárszolgálat HÁZTÓL-HÁZIG!!! viszi a legapróbb eldugott faluból az ország másik felébe 1 nap alatt! 1040 ft-ért (3kg ig) a csomagokat és ha kiértek a címre még mobilon csörögnek is is.... (Ráadásul az értékbiztosítás automatikus, és ha nem veszik át a csomagot ingyen és bérmentve visszahozzák..) Soha életemben nem használtam csomagküldésre a Magyar postát és úgy látom ezután sem fogom! Aki esetleg a DPD-t nem ismeri , azoknak jó szívvel ajánlom, soha nem volt még gondom velük pedig már rengetegszer küldtem csomagot a pici pár grammos ékszertől a 27 kilós cserecsomagig: http://www.vaterafutar.hu/#dpd A Foxpost is nagyon jó (bár tény, hogy ez még nincs túl sok helyen): 400 ft automatából automatába a csomagküldés, de automatából házhoz is szállítanak már! ami 790ft ( 5kg-ig, ebbe akár egy kabát vagy több ruha is simán befér) http://www.vaterafutar.hu/vateracsomagpont/foxpost/#csomagrendeles
2016 12 31
A magyar posta egy vicc. Mindig féltem, hogy a csomagok nem érnek oda, elvesznek. Sokszor a horribilis feladási díjak miatt állnak el a vevők a vásárlástól, ugyanakkor nem ismerik a foxpostot és társaikat, és csak a postában bíznak. Biztosan ismeritek, hogy mennyi idő és energia feladni egy küldeményt, volt, hogy majdnem egy óráig kellett sorban állnom a postán, egy 500Ft-os tétel feladása miatt. Sokszor a vevő meg vissza se ír, hogy megérkezett-e a küldemény, én pedig őrzöm a feladóvevényeket, sokszor hónapokig. És ezt én mind el is fogadtam, de ez a mostani változtatás kiakasztó. Az viszont biztos, hogy nem adnám fel sima levélként a terméket, mert az ajánlott küldeményben sem bízom teljesen...Persze biztos van valami kiskapu, pl egy ujjatlan trikót ügyesen bele lehet hajtogatni egy hosszú borítékba, amibe a csekkeket küldik, mert az nem olyan pufi, hogy ne férjen bele a postaládába...ha szerencséd van. Bár lenne foxpost automata MINDENHOL...
2016 12 31
Sajnos ezek után én sem fogom igénybe venni a postai szolgáltatások..:/ Foxposttal fogom küldeni a csomagokat automatába, vagy házhoz. Ezzel viszont csak az a bajom, hogy nekem is másik városba kell utaznom, hogy fel tudjam adni. Igaz abba a városba járok suliba, csak a buszmegállótól elég messze van, és kb. minden nap sietnem kell a buszhoz, mert délután megyek dolgozni. Szóval eléggé megnehezítik most a dolgom :D
2016 12 31
Esetleg a postán maradó csomagról tud nekem valaki valamit mondani, hogy működik, mennyi stb..?:)
2016 12 31
A posta nagyon gáz...Egyébként nekem nemrég azt mondták, hogy lehet ezentúl is ajánlott levélként feladni az ilyen kicsi, amorf csomagokat (mint pl. egy póló vagy egy nadrág), csak postán maradóra kell kérni! Kérdezzetek rá, mert ez is egy megoldás lehet, hogy a postára kell bemenni érte. Amúgy a szolgáltatás színvonala sohasem volt erős, de most már végképp csak romlik. Újabban az a normális, hogy 1 hét alatt ért oda az ajánlott levél a címzetthez (még bőven karácsony előtt). Sőt, 13-án adtam fel egy levelet a múltkor, és karácsony után kézbesítették. Sajnáltam a lányt, mert karácsonyra vette ajándékba. Remélem a fox vagy egyéb csomagautomatás rendszerek kihasználják ezt a piaci rést, és terjeszkednek, akár nagyobb falvakba is:)
2016 12 31
Méhészlány! Én is arra gondoltam, hogy a Foxpost felismeri a piaci rést. :) Mivel nem állami, mint a Posta, kicsit gyorsabban reagálnia kellene a változásokra. Reméljük, hogy igazunk lesz. :)
2017 01 01
Évről-évre csak emelik az árakat, bezzeg a színvonal csak romlik! :( A legutóbb elküldött csomagomat 11..ismétlem 11 nap alatt sikerült kézbesíteniük Mosonmagyaróvárra!! Röhej.. Mostanság ha a címzett városában van csomagautomata, akkor inkább odaküldöm (490 FT). Nehezebb csomagoknál - mint pl. egy nadrág és egy kötött felső- inkább az MPL futárszolgálatot választom. Online kitöltöd a megrendelőlapot, nyomtatsz, beviszed a postára, és kifizeted a 490Ft-ot vagy a 850Ft-ot. Ha a postára beviszed, és postán maradóra küldöd akkor 850 Ft, házhozszállítva 950 FT. Illetve ha 17:00 előtt feladod, akkor másnapra már ott is van! Az MPL előtt a DDP-t használtam, de a majd 200Ft-os áremelésük óta az MPL a befutó nálam. :) Annyit biztosan mondhatok, hogy rajtam nem fog meggazdagodni a Posta. Szerintem amennyire csak tudjátok, hanyagoljátok a postát.A futárszolgálatok, és az automaták sokkal kedvezőbbek. http://www.vaterafutar.hu/#mpl
2017 01 01
Ez tényleg katasztrófa. :( Köszi az infókat!!!
2017 01 02
A postán maradó csomag plusz költség? egyébként én sokat használom a postakész borítékokat, azokat ugyanúgy elviszik ajánlottan, akkor s ha 7 centi vastag, ugye?
2017 01 02
1 2 3 4 Következő