Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

A felhasználók számítanak /

A gardrobcsere.hu felhasználóiról /

Rugalmatlan eladók, rugalmatlan vevők

Sajnos alapvetően csaló nem csak az eladó lehet, hanem a vevő is! Ha vevő utalja át a pénzt és nem kapja meg a terméket, akkor nyilván az eladó a csaló (fel lehet, és fel is kell jelenteni). Viszont, ha az eladó küldi utánvéttel a csomagot, előre kifizeti a csomagküldés díját (ami nem kevés 1220 ft) majd a vevő nem veszi át a csomagot, akkor bizony megkárosította az eladót 1220ft-ttal - tehát a vevő a csaló (csak ellene pl ez esetben feljelentést sem lehet tenni.... ). Ezzel nem lehet mit kezdeni sajnos, az egész netes vásárlás a bizalomra épül. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit vállal be és mit nem. (Ezt eladói részről illik is előre jelezni) Szerintem is az a megoldás, hogy megnézzük kinek mennyi pozitív értékelése van, és ha sok pozitívat kapott + nincs valós negatívja, akkor mehet az utánvét vagy az előre utalás.
2017 03 01
Hát én ha rendelek valamit,átveszem,nem szoktam szórakozni h veszek valamit,majd mikor jön a csomag,gondolok egyet aztá mégse veszem át. Egyébként meg hiába van valakinek sok negatívja,teljesen mindegy...olvastam már hogy egy adott eladónak sok pozitívja volt,aztán a visszaélt mások bizalmával és nem postázta el a már előre kifizetett terméket. Én már nagyon sokszor rendeltem mondjuk jófogásról dpd utánvéttel és ezidáig mindig minden csomagot kifizettem és átvettem,az eladók pedig minden esetben megkapták a dpd + a termékük árát. Én is legelőször az értékelését nézem meg egy adott felhasználónak/eladónak,mielőtt vennék tőle. Ha nagyon szeretném a terméket és ha van mondjuk 1,2,3 negatívja,akkor már eleve utánvéttel kérem a terméket. Ha nem adja utánvéttel,akkor tárgytalan részemről az üzlet.
2017 03 01
> KacatCica: > Sajnos alapvetően csaló nem csak az eladó lehet, hanem a vevő is! Ha vevő utalja át a pénzt és nem kapja meg a terméket, akkor nyilván az eladó a csaló (fel lehet, és fel is kell jelenteni). Viszont, ha az eladó küldi utánvéttel a csomagot, előre kifizeti a csomagküldés díját (ami nem kevés 1220 ft) majd a vevő nem veszi át a csomagot, akkor bizony megkárosította az eladót 1220ft-ttal - tehát a vevő a csaló (csak ellene pl ez esetben feljelentést sem lehet tenni.... ). Ezzel nem lehet mit kezdeni sajnos, az egész netes vásárlás a bizalomra épül. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit vállal be és mit nem. (Ezt eladói részről illik is előre jelezni) Szerintem is az a megoldás, hogy megnézzük kinek mennyi pozitív értékelése van, és ha sok pozitívat kapott + nincs valós negatívja, akkor mehet az utánvét vagy az előre utalás. De mondjuk ha valakinek nincs rá módja és lehetősége hogy előreutaljon,hogy utalja előre akár a teljes összeget,akár csak a szolgáltatás díját?? Áruld már el nekem! Mondjuk aho én élek/lakok,itt csak otp bank van,és mivel nincs bankkártyám,így előreutalni csak otp-s számlára tudok. Ezt az otp-be kérdeztem meg,onnan tudom. De belefutottam már olyan eladóba is aki azt akarta mindenáron hogy menjek el ki tudja hány száz km-re,ha kérem a terméket. Mindezt azért,mert nem tudja hogy kell feladni postára egy csomagot. Szóba hoztam neki hogy kérjen meg valakit,aki jártas a csomagfeladásban,de még csak a fáradtságot sem vetterá h legalább segítséget kérjen valakitől,mondjuk családtagtól,ismerősétől stb.
2017 03 01
> valaki1980: > Hát én ha rendelek valamit,átveszem,nem szoktam szórakozni h veszek valamit,majd mikor jön a csomag,gondolok egyet aztá mégse veszem át. Egyébként meg hiába van valakinek sok negatívja,teljesen mindegy...olvastam már hogy egy adott eladónak sok pozitívja volt,aztán a visszaélt mások bizalmával és nem postázta el a már előre kifizetett terméket. Én már nagyon sokszor rendeltem mondjuk jófogásról dpd utánvéttel és ezidáig mindig minden csomagot kifizettem és átvettem,az eladók pedig minden esetben megkapták a dpd + a termékük árát. Én is legelőször az értékelését nézem meg egy adott felhasználónak/eladónak,mielőtt vennék tőle. Ha nagyon szeretném a terméket és ha van mondjuk 1,2,3 negatívja,akkor már eleve utánvéttel kérem a terméket. Ha nem adja utánvéttel,akkor tárgytalan részemről az üzlet. Persze, én ezt értem, nem is rád értettem hogy nem vennéd át... Sajnos mi eladók nem vagyunk látnokok. egy teljesen üres visszajelzés mentes vásárlói profilról, (amit épphogy csak létrehoztak) nem lehet eldönteni, hogy milyen ember áll mögötte. A világ legaranyosabb, legbecsületesebb vásárlója is lehet, meg egy komplett idióta is aki élvezi ha másokat direkt szívathat. Te a normális vásárlók közé tartozol, de nem mindenki az sajnos (ahogy sok csaló eladó is van , sok szórakozó vevő is) Én is küldök utánvéttel, eddig még mindenki becsülettel fizetett,de megértem azokat az eladókat is akik nem küldenek így.
2017 03 01
> De mondjuk ha valakinek nincs rá módja és lehetősége hogy előreutaljon,hogy utalja előre akár a teljes összeget,akár csak a szolgáltatás díját?? Áruld már el nekem! Mondjuk aho én élek/lakok,itt csak otp bank van,és mivel nincs bankkártyám,így előreutalni csak otp-s számlára tudok. Ezt az otp-be kérdeztem meg,onnan tudom. De belefutottam már olyan eladóba is aki azt akarta mindenáron hogy menjek el ki tudja hány száz km-re,ha kérem a terméket. Mindezt azért,mert nem tudja hogy kell feladni postára egy csomagot. Szóba hoztam neki hogy kérjen meg valakit,aki jártas a csomagfeladásban,de még csak a fáradtságot sem vetterá h legalább segítséget kérjen valakitől,mondjuk családtagtól,ismerősétől stb. erre igen egyszerű a válasz: ha valaki nem tudja / nem szeretné megoldani az utánvétet vagy postát, ne vásárolj tőle. Én nem húznám fel magam ezen ennyire. persze elhiszem, hogy kellemetlen ha épp álmaid ruháját nem tudod megvenni,de ezen változtatni sajnos nem lehet. Azzal tudsz pozitívabb eredményt eléreni, ha megkéred azokat akiktől eddig vettél bármit is , hogy írjanak rólad visszajelzést, így egészen biztos vagyok benne, hogy a kőszívűbb eladók is egyszerűbben belemennének az utánvétbe :")
2017 03 01
Velem biztos rossz lóra tenne az illető csaló! Tudom hogy mennyi kb a dpd kézbesítési ideje. Egyszer figyelmeztetném csak,azt feljelentés következne. De ezt mondjuk előreutalásra értettem. Van rendőr ,rendőrnyomozó ismerősöm,szóval jó ráfaragna velem,ha úgy döntene az adott eladó h lenyúlja a pénzem,a terméket meg nem küldené!
2017 03 01
Sziasztok, bocsi,hogy nem a temaba kerdezek,de meg uj vagyok itt es van egy problemam.Szeretnek venni 2 taskat egy vevotol,le is utottem mindket termeket szombat este,de semmi valasz.Eltelt 5 nap,irtam neki tobb levelet is, de sehol semmi?Ilyenkor mi a teendo,ugy latom,hogy nem kezdo elado,jo sok termeket arul.A mult heten kerdeztem ot a termekkel kapcsolatban,akkor rogton valaszolt!
2017 03 09
> tucsok13: > Sziasztok, bocsi,hogy nem a temaba kerdezek,de meg uj vagyok itt es van egy problemam.Szeretnek venni 2 taskat egy vevotol,le is utottem mindket termeket szombat este,de semmi valasz.Eltelt 5 nap,irtam neki tobb levelet is, de sehol semmi?Ilyenkor mi a teendo,ugy latom,hogy nem kezdo elado,jo sok termeket arul.A mult heten kerdeztem ot a termekkel kapcsolatban,akkor rogton valaszolt! ehhez jobb, ha hozzászoksz sajnos. lehet, hogy van más érdeklődő, elfelejt belépni, vagy csak szimplán bunkó, előfordulnak ilyenek :/
2017 03 09
Ez is egy újabb téves kijelentés. Mi az hogy ki kel fizetni előre?? Sehol nincs előírva h egy vevő töketeles előreutalni. Látom Te nem igazán érted miről szól ez az egész. Ismételten leírnám,hogy nem mindenkinek van rá lehetősége hogy előreutaljon. Ti eladók annyira kötitek az ebet a karóhoz...hogy ez már szerintem valami berögződés,vagy nem is tudom minek nevezzem... Nyilvá ha valakinek nincs bankkártyája,nem fog csinálni csak azért h mondjuk gardrobcseréről vagy más oldal(ak)ról rendeljen,aztán kész. Mondjuk például én akartam egyszer venni egy eladótól aki egy erste bankos számlaszámot adott meg nekem. És nálunk pl. csak otp bank van,na már most bankkártya nélkül otp-ből erste számlára nem lehet utalni,csak bankkártyával. Ezt az otp-be megkérdeztem és tudom.
2017 03 12
A vevők is érvelhetnének azzal h tele az oldal csalókkal,hiába a sok pozitív,ettől függetlenül a sok pozitívval rendelkező eladók is gondolhatnak egyet,és áttérnek a vevők meglopására azaz hogy előre elutalja a vevő a termék + a szállítás árát,aztán nem kapja meg a terméket,amit már kifizetett előre.
2017 03 12
@valaki1980 épp hogy te nem vagy hajlandó rugalmasnak lenni :D
2017 03 12
Csak úgy megsúgom neked,itt nálunk csak otp van,nekem nincs bankkártyám,így az otp-ből csak otp-s számlára tudok utalni. Én rugalmas vagyok,és ha van rá módom előre utalom a szállításidíjjal terhelt összeget,ezen nem múlik semmi,legalábbis részemről. Meg lehet kísérelni h előreutalás nem küldené az eladó a terméket,egyszer v max kétszer figyelmeztetném h küldje a csomagot,amennyiben nem küldené,feljelenteném! Kb 15-20 perc alatt gyalog elmegyek a rendőrségre.
2017 03 12
eddig vagy 5 kisregényt írtál arról, hogy te nem vagy hajlandó előreutalni, és hogy milyen bunkó minden eladó, aki előreutalást kér, most meg azt írod, hogy rugalmas vagy és szívesen utalsz előre. mármint nekem tök mindegy, csak most már nem tudom miről van szó : D
2017 03 13
Ha otp-s számlája van az eladónak akkor előreutalok,de ha mondjuk erste,cib vagy másmilyen bankszámlája van akkor sajnos nem tudok előreutalni. Igen utalok előre,ha nekem úgy tetszik, de itt hozzátenném h inkább olyan elaónak utalok szíveseben előre,akitől már korábban vásároltam,és tudom h megnízható eladó. De én úgy gondolom h az eladók élnek meg valamilyen szinten a vevőkből és nem pedig fordítva. És ha hiába van mondjuk az eladónak otp-s számlája,attól még nem biztos h belemegyek az előreutalálos vásárlásba. Bár erről az oldalról csak akkor veszek,ha más oldalról nem tudom beszerezni a terméket. Nem is értem,az eladók milyen jogon vagy milyen alapon kényszerítik rá a vevőre hogy előreutalja az összeget,mert szerintem a gardróbcsere.hu szabályzatában sehol nincs olyan hogy bármelyik felhasználónak kötelessége lenne előreutalni,de ha megmutatja vki hogy van ilyen szabály,le a kalappal előtte ,azt mondom oké igaza van,van ilyen szabály h előreutalási kötelezettsége van a felhasználónak.
2017 03 13
Valaki1980 nincs ilyen szabály de mindenhol így szokás. Vatera, Facebook csoportok, gardrobcsere stb. Osszessegeben ha nem tetszik akkor nem kell az adott eladótól vásárolni. Mivel ő a "bolt" így Ő szabja meg hogy lehet nála fizetni. A webshopoknal is így van, meg van adva hogy tudsz fizetni, vagy milyen címen lehet atvenni a terméket, aztán vagy elfogadod vagy veszel máshonnan. Akik a használt kis vackaiktol szabadulnanak, már alapból mínuszban vannak hiszen nyilván drágábban vették. Érthető ha senki nem kockáztat, hogy elkuldi az árut saját pénzen és nem kapja meg a pénzt. Vagy kifizeti előre az utánvét díjat és a kedves vevő nem veszi át....
2017 03 13