Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Segítség az oldalon /

OLCSÓ SZÁLLÍTÁSI KÖLTSÉG - az én tippeim, tapasztalataim! :)

Sziasztok! :") Sokszor volt már téma a postai díjszabás, különböző futárszolgálatok árai, valamint a csomagautomatás küldés-fogadás. Ebben a posztban szeretném nektek ezeket összegezni, tapasztalataimat megosztani, valamint néhányszáz forintot spórolni a feladásokon, így könnyíteni az eladásokon, vásárlásokon! Hiszen sokkal jobban hangzik, ha az ezer forintos póló nem 2000-be kerül, amire kézhez kapod, hanem mondjuk csak 1500-ba... Sok kicsi sokra megy!
2017 06 05
- POSTA: Bizonyára nagyon sokatokat megbotránkoztatott, amikor január 1-jével bevezette a posta azt az újdonságot, miszerint a 2,4 cm-nél magasabb küldeményeket nem lehet ajánlott levélként házhoz küldeni, csak csomagként. Tudtátok azt a kiskaput, hogyha nem házhoz, hanem postán maradóra külditek, simán feladható ajánlott levélként, ugyanazon az áron? 100 grammig 525,- 250 grammig 565,- 500 grammig 780,- 750 grammig 1085,- 2000 grammig 1290,- Mondjuk egy póló simán belefér az 525-565 forintos költségbe, egy nadrág a 780-1085-ös kategóriába, vagy az 1085 forintosba akár egy cipő, táska is. Az egészben csak annyi a "bonyolult", hogy az eladónak és a vevőnek megfelelően kell egymással kommunikálnia, hiszen minden ezen múlik. A legegyszerűbb, ha feladást követően küldesz egy fotót a szelvényről, majd a vevő rá 2-3 napjára már nyugodtan érdeklődhet az általa megadott postán.
2017 06 05
- FOXPOST CSOMAGAUTOMATA: A működési elv ugyanaz, mint az MPL-nél. Én ezt a fajtát szeretem a legjobban, mindjárt mondom is, miért. Az árakat sajnos most emelték, de még így is egész barátiak. A következőképp alakulnak automatából automatába: XS 4,5 cm x 36 cm x 53 cm 599 Ft S 12 cm x 36 cm x 62 cm 599 Ft M 20 cm x 36 cm x 62 cm 699 Ft L 38 cm x 36 cm x 62 cm 899 Ft XL 60 cm x 38 cm x 62 cm 899 Ft A csomagvarázslón keresztül beírod a címzett adataid, kiválasztod a megfelelő méretet, szintén kapsz egy kódot, és mehetsz is az automatához. Az összeg csomagodat egy felületen keresztül átlátod, látod, hogy feladtad, úton van, címzett átvette, látod a feladási kódot, adatokat, stb. Ezt szeretem benne nagyon, hogy tudom követni, mindent egy helyen látok! A hátránya az MPL-hez képest egyedül az ára, valamint az, hogy ez csak automatából küldhető. Most vezették be az utánvétes funkciót, bár én utánvéttel nem vagyok hajlandó küldeni, de aki ragaszkodik hozzá, ezt is tudja használni, már plusz 290 Ft-tól. Az automatánál a csomagfeladás opció után a csomagvarázsló menüpontot válaszd, majd azt, hogy automatából házhoz, vagy címre szeretnéd küldeni.
2017 06 05
CÍMRE IS TUDSZ KÜLDENI AUTOMATÁBÓL! Az árak a következők: XS 4,5 cm x 36 cm x 53 cm 790 Ft S 12 cm x 36 cm x 62 cm 790 Ft M 20 cm x 36 cm x 62 cm 990 Ft L 38 cm x 36 cm x 62 cm 1490 Ft XL 60 cm x 38 cm x 62 cm 1490 Ft G4S futár szállít, kb. 2-3 munkanap alatt. Az automata fogja kérdezni, hogy nyomtattál-e címkét. Ez nem kötelező, ha nincs nyomtatód sebaj, +50 Ft-ért kinyomtatják. Nem az automata, ott ne várj papírt, nyugodtan tedd be a rekeszbe csupaszon a csomagot, minden nélkül. Annyiból szimpatikusabb ez az automata, hogy nem kell dugdosni a kártyát, paypassos. Készpénzes fizetésre szintén nincs lehetőség. Nyugtát tudsz nyomtatni a végén, nem árt, nem kerül semmibe. Általában minden nagyobb városban van, néhány kisebben is, főként Intersparokban, Tescokban, Auchanekben, plázákban, centerekben. Nekem a Foxpost a személyes kedvencem.
2017 06 05
Azta! Nagyon rendes Tőled, szuper összefoglalás. Köszönjük szépen!! 😊
2017 06 05
De klassz , hogy ezt ilyen részletesen és érthetően összeszedted nekünk! nagyon nagyon köszi, tényleg szuper hasznos! :")
2017 06 06
Köszi! :)
2017 06 06
Köszi szépen! :D nagyon sokat segítettél!!
2017 06 07
Örülök, hogy írtatok, máris volt értelme fáradozni vele :") Sajnos még sokan nem ismerik ezeket a lehetőségeket. Az utánvétet direkt nem nagyon említettem, én magam sem pártolom ezt a lehetőséget. Rengetegszer szívtam már meg azzal, hogy feladtam, kedves vásárló cseszte átvenni, majd az oda-vissza szállítási költséget is be kellett nyelnem. Én ezt személy szerint nem is ajánlom. Sokan ragaszkodnak hozzá, hogy így meg úgy megbízható, de ezzel sem értek egyet. Lehet egy féltégla is a csomagban, amíg nincs kifizetve, úgyse engedik kibontani. Utalásnál legalább megvan az illető neve, számlaszáma, ez már egy biztosíték szerintem, ennyivel simán elő lehet vetetni azt, aki esetleg átver. : )
2017 06 08
Csak is a DPD, postával kár foglalkozni, előszeretettel akadékoskodnak, okoskodnak, a drágább opciót akarják mindenképp az emberre erőltetni. Ha jól tudom, ha mégsem, javítson ki valaki, lehet a DPD-nek utánvétel fizetni, ha ez nem történik meg, a csomag átvétele meghiúsul, akkor ingyen viszik vissza a feladónak. (nem számolnak fel vissza díjat)
2017 06 16
> WeRaER: > Csak is a DPD, postával kár foglalkozni, előszeretettel akadékoskodnak, okoskodnak, a drágább opciót akarják mindenképp az emberre erőltetni. > Ha jól tudom, ha mégsem, javítson ki valaki, lehet a DPD-nek utánvétel fizetni, ha ez nem történik meg, a csomag átvétele meghiúsul, akkor ingyen viszik vissza a feladónak. (nem számolnak fel vissza díjat) Igen a DPD nek van utánvét lehetősége (ez +220 ft az alap díjon felül, 10 000 ft értékhatárig), de ennek az utánvéttípusnak is vannak buktatói: a csomagküldés árát előre kell kifizetni (+utánvét díj) és ha a vásárló mégsem veszi át a csomagot, visszahozzák ugyan plusz felár nélkül a csomagot, de az utánvéttel növelt szállítási díjat bukja az eladó mindenképpen :( Mondjuk én eddig csak becsületes utánvétesekkel találkoztam, de halottam már sok negatív példát is. Sajnos minden csomagküldésben van kockázat, de ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Anyagilag 100% biztonságos csak a személyes átvétel lehet, de még ott is megeshet hogy nem jönnek el a megbeszélt találkozóra.... :(
2017 06 16
A GLS-ről kérhetek infót ? Ha csomagpontról adom fel a szállítást én fizetem ? Illetve mennyi a szállítási költség ?
2017 06 17