Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

A felhasználók számítanak /

A gardrobcsere.hu felhasználóiról /

Hitegetések

Sziasztok! Azért kezdem ezt a topikot, mert egyre sűrűbben fordul elő velem, hogy kamu vásárlásokba ütközöm, mint eladó. Sorozatban fordul elő, hogy a vevő jelzi, hogy kéri az adott darabot, elkéri a bankszámla számomat is és: vagy többé nem reagál az üzeneteimre vagy hiteget napokig az utalással aztán szintén eltűnik... és nem jelzi, hogy mégsem kéri. Rettenetesen bosszantó dolog. Hiszen egyrészt kiadtam feleslegesen a bankszámla számomat és nevemet, másrészt pedig kitolnak emberrel azzal, hogy leméretik a csomag, levél súlyát, postaköltséget számoltatnak, feleslegesen. És jön az, hogy ne adj negatívot, mert nem történt vásárlás... Úgy gondolom ez így nagyon nincs rendben. A vaterán például azzal, hogy leütöd a terméket -azaz jelzed az eladó felé, hogy meg kívánod azt vásárolni-, már elindult a vásárlás folyamata és amennyiben az illető nem utal vagy nem jelez X időn belül, értékelni kell az adásvételt, mégpedig jogosan negatívval szokták. Szerintem itt az oldalon is találni kellene erre valami megoldást, mert ez egyáltalán nem tisztességes magatartás. Ti hogy vagytok vele, ti mennyire érzékelitek ezt? Szoktatok ezért negatívot adni?
2018 08 13
Szia! Velem mostanában ez állandóan előfordul! Nem tudom mi ütött néhány emberbe, de ha már elkéri az adataimat, akkor igenis történjen valami. Vagy annyi tisztesség szorulhatna még beléjük, hogy megírják bocsi most nincs pénzem, ha lesz majd jelentkezem akkor! De személyes találkozónál is jártam már így, hogy 1 órával a találka előtt írtam a lányra, hogy akkor áll e a találkozó, mire írta hogy nem, már beszervezett programot. Persze szólni nem akart, gondolom feleslegesen mentem volna el a találkozóra, és a végén még én voltam a szemét, mert nem akartam vele a továbbiakban üzletelni! Viszont ami a legrosszabb, egy személy már a harmadik kamu profiljával keresett meg engem, hogy postai úton szeretne ezt azt. számlaszámot kér, majd persze nem utal, csak hiteget. Eddig 2 profilját letiltattam az adminokkal, mert több emberrel is eljátszotta ezt, de hogy már harmadjára is eljátssza ezt velem, az ilyen szerintem már klinikai eset! (észrevettem ugye hogy ugyanazok a termékek a 3 profilnál...) Én most az ő esetében igenis adtam negatívot, mert ilyen nincs hogy elkéri az adatainkat, és eltűnik minden szó nélkül! Nem tudom tényleg mi van mostanában, remélem eltűnnek az ilyen felhasználók innen előbb utóbb :(
2018 08 13
Sajnos tényleg nagyon sok ilyen van de nincs ötletem hogy lehetne kiküszöbölni. Én is pont a héten futottam bele ilyenbe. Be is csomagoltam már a cuccokat az illetőnek mert láttam hogy rengeteg pozitívja van, aztán se utalás se üzenet se semmi... nagyon bosszantó. Legalább írnák meg hogy mégsem kell, nem tudom mi olyan nehéz benne
2018 08 13
Szia! Sajnos ahogy egyre többen vagyunk, én is egyre sűrűbben tapasztalom ezt a viselkedést. Már heti több ilyen esetbe futok bele, és bizony nagyon dühítő. Évekig nem adtam negatívot, de egy idő után nem tudtam ezt elengedni és kiosztottam életem első két negatívját. Ez sok megoldást nem hozott, de legalább mások óvatosabban állnak az érdeklődőhöz. Szerintem jogos a negatív abban az esetben, amikor a vásárló kinyilvánította a vételi szándékot, nem csak nyomott egy "Ide vele" gombot, hanem komolyan érdeklődött/ átvételi helyszínt egyeztetett/ bankszámlaszámot kért el, majd többszöri rákérdezést követően sem bukkant fel, miközben az oldalon aktív.
2018 08 15
Szia! Sajnos én is kiosztottam egy negatívot ezért, és kaptam én is egyet cserébe, úgy gondolom jogtalanul, mert én semmi rosszat nem tettem...
2018 08 16
Nekem sajnos az ellenkezője is előfordult...az eladó hirdetett egy ruhadarabot ráirtam hogy szeretném,erre nagyon nehezen válaszol hogy milyen hibája van a termékének. Úgyanúgy igényt tartottam rá de semmi válasz.Kértem hogy legalább annyi írjon hogy tárgytalan..persze semmi.
2018 08 20
Sziasztok! Mostanában velem is rengetegszer előfordul, hogy elkérik az adataimat, aztán utána fel sem lépnek az oldalra, vagy csak szimplán nem válaszolnak többet az üzenetemre. Úgy gondolom annyival meg kéne tisztelni a másikat, hogy akkor rám ír, hogy bocsi, mégsem kell a termék. Ha elkérik az adataimat, és látom, hogy többet nem írnak rám, én nem szoktam utána se rájuk írni, se érdeklődni, mert úgy gondolom, aki vásárolni szeretne, az megkeresi a másikat, és talál rá alkalmat, hogy megbeszéljék a dolgokat. Negatívat én még soha nem adtam, ilyenért nem is fogok, mert ha esetleg ők vissza adják a negatívot nekem, akkor még én tűnök rossz eladónak mások előtt, és ebből kifolyólag a későbbiekben talán nem vásárolnak majd tőlem. Így csak szimplán törlöm a beszélgetést, és nem idegesítem magam a fogyatékosokon. Csak az a baj, mostanában egyre többen vannak... :( :(
2018 09 04
Korábban nem tapasztaltam ezt, de mostanában egyre többször megesik velem is. Elkéri az adataim, bizonygatja, hogy mindenképp megveszi, utána meg semmi. Se üzenet, még csak nem is válaszol. De közben én utasítottam el két másik érdeklődőt, mert hogy az utalás folyamatban van. Így elestem attól a lehetőségtől, hogy eladjam a ruhát.
2018 09 08
Két hete két termékemet is szerette volna cserére egy illető,amit eladásra kínáltam.Gondoltam,legyen,had örüljön mindkettőnknek jó legyen,keresek vmit érte.Egy hét eltelt mire válaszolt,hogy már nem aktuális a csere.Eszébe se volt,h esetleg a csereterméket szeretném megvenni ...Aztán se bú,se pá.Nem akartam negatív véleményezni,hátha csak alapból sötét szegényke.Egy másiktól pénztárcát szerettem volna sürgősen venni,éppen 27napjára válaszolt..addigra vettem. Nem értem minek vannak fent ilyen egyének????Mi a szarért tesz fel vmit,ha nem akarja eladni
2018 09 12
Sziasztok! Vannak nekem is hasonló tapasztalataim. Nem tudom mi történt az emberekkel. :/ 2 héten belül a második felhasználó játsza el velem, hogy kéri a terméket, adjak számlaszámot és másnap utal. Aztán síri csend. Valaki még válaszra sem méltat, vagy a megkeresésemre közli, hogy nincs szüksége rá, de azért majd lehet kéne neki mégis egyszer. ,:) Nem kötelező vásárolni, de ha már elkérjük mások adatait, legyünk már biztosak benne, hogy kell-e a a termék, vagy legyen pofája értesíteni, hogy mégsem szeretné. Pár évvel ezelőtt nem fordult elő ilyesmi velem...
2018 09 20