Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

Mindennapi ügyek /

Társadalmi ügyek /

"Élmények" a postán! - szilveszterre

Rendes gardrobcserés lévén, igyekszem az év utolsó munkanapján a postára, hogy az előző este lebeszélt üzlet termékét minél előbb (és még az idei árak szerint) feladjam. Végre, harmadikra találtam olyan postát, ahol az ajtón beférek. Így gondoltam, maradok. (Ja, nem minden posta van nyitva a két ünnep között. Ilyen is lehet? Bezárhat óvoda, iskola, maszekok,na de posta...). Szóval beállok a sorba, közben böngészem a szememmel, hol lehet ajánlott szelvény. Mire sorra kerülök, talán ki is tudom tölteni. De nem meglepő módon, kirakva egy sincs. De a látogatott posták 98 %-ában nincs kirakva. Miért is? Talán elviszi valaki tüzelőnek??? Vagy esetleg rugalmasabb lenne a postai kiszolgálás? Kezemben 3 csomag, egyhez még borítékot is kérnék, és rendes ember lévén gondolkodom, kikérjem-e a nyomtatványokat, írjam meg őket és álljak vissza a sorba, aminek vége a bejárati ajtónál van? Nos, nem így döntöttem, de azért rákérdeztem az ablaknál mások számára is jól hallhatóan, kitölthetem itt a szelvényt fenntartva a sort? Beleegyező, de kellemetlen nézés a postás részéről (miszerint, adja a jó isten, hogy mögöttem ne egy türelmetlen ügyfél álljon). Nem az állt! Adta a Jó Isten! Töltögettem, szinte olvashatatlanul a madzagos tollal, nehogy zsebre rakjam (tényleg szebb megoldás nincs erre az odakötözős dologra, elvégre úniós ország vagyunk?). Közben szólok a hölgynek,aki kényelmes sebességgel keresi a bélyegeket , hogy addig kaphatnék - e egy borítékot is, hogy megcímezzem. De nincs reakció. A második csomag elvételekor még egyszer bátorkodtam kérni, nem volt reakció. Biztosan mindennek megvan a rendje, vagy félt, hogy elfutok a felbélyegzett borítékkal az értékes csomagjaimat pedig ott hagyom ajándékba. Szóval harmadik műveletként megkaptam a borítékot, amit megcímeztem, ezalatt várt rám a postás és rajta kívül meg nem mertem nézni, hányan... De ez a logikus és gyors.. kiszolgálás több területen megfigyelhető.
2018 12 29