Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Ötletek /

Ötlet a spammerek megállítására

Programozóként sokat agyaltam milyen költséghatékony megoldást alkalmazhatnának az oldal üzemeltetői a Gomez "Eruóbanazár" Katika féle zaklató spammerek ellen és erre jutottam: Mivel ezek a spammer emberkék (valójában szerintem robotok) szinte másodpercenként küldenek leveleket ráadásul rengeteg különböző embernek, ezt a tulajdonságukat ki lehetne használni : figyelni lehetne hogy egy adott felhasználó milyen idő különbséggel küld levelet. pl: Ha én 2 mp híján küldök levelet két különböző embernek, azt egy valós élő személy garantáltan nem tudja megcsinálni - erre lehetne építeni. A felhasználók levezése adatbázisban tárolt, sőt a küldés időpontja is rögzítve van (hiszen látjuk ki mikor küldte a levelét ugye). Egy olyan kód kellene csak, ami a küldés pillanatában megnézi, hogy adott felhasználó mikor küldött levelet utoljára. Ha ez x másodpercnél kevesebb akkor: - először lehet neki "nem vagyok robot" captchát mutogatni és figyelmeztetni (hátha mégis valós személy, csak túlbuzog :') ) - ha ezután sem hagyja abba, (megint 2 mp múlva akar küldeni) akkor instant tiltás (a próbálkozások számát is lehet mérni és tárolni- hasonlóan az elrontott belépési - jelszórontási kísérletekhez ) Ezzel ki lehetne bannolni őket egyből az első 2-3 levél után a fenébe . Tudom ez nem 100% os,, de mégis olcsóbb mint az SMS hitelesítés. (Csak egy ötlet)
2020 06 30
Sőt most az is eszembe jutott, hogy nem csak a gyorsaság a gyanús, hanem a tartalom is ( hiszen mindig ugyanazt küldik: "Küldjélmanit euróban") szóval erre is lehetne alapozni! Ha valaki 2x ugyanazt akarja elküldeni (+időt is figyelve), akkor szintén a fent említett " szankciókat" lehet alkalmazni: először figyelmeztetés, utána insta-ban
2020 06 30
Szia, Nekem 50mp-1p alatt küld napi 4-5db üzenetet. ![](http://upload.gardrobcsere.hu/hu/images/message/57f8bf74c351d72850f8a500ea74a730.jpg)
2020 06 30
> Meow12: > Szia, > Nekem 50mp-1p alatt küld napi 4-5db üzenetet. > ![](http://upload.gardrobcsere.hu/hu/images/message/57f8bf74c351d72850f8a500ea74a730.jpg) Igen, sajnos velem is pont ugyanez volt :@ ebből is gondolom, hogy valójában valami "okos" robot lehet, nem ember. lehet hogy ember regisztrál , de utána szerintem valami automatizált program küldi az üzeneteket, előre beállított tartalommal, valószínűleg a nemrég feltöltött termék oldalon pásztáz végig felhasználókat (áldozatokat) keresve vagy a fene se tudja.
2020 06 30
Ez jó ötlet lenne szerintem. Az adminnak írtál ezzel kapcsolatban?:)
2020 07 01
> ternakbogii: > Ez jó ötlet lenne szerintem. Az adminnak írtál ezzel kapcsolatban?:) Tulajdonképpen most csak "hangosan" ötletelek, de amúgy ők is nézik a fórumokat :")
2020 07 01
> KacatCica: > > ternakbogii: > > Ez jó ötlet lenne szerintem. Az adminnak írtál ezzel kapcsolatban?:) > Tulajdonképpen most csak "hangosan" ötletelek, de amúgy ők is nézik a fórumokat :") Értem, akkor remélem, hogy megértő fülekre találnak az ötleteid. :")
2020 07 02
Lehet hogy nézik, de még biztosabb, hogy nem nagyon foglalkoznak vele.. Szóval - mivel az ötlet nagyon is jó, én köszönöm mindenki nevében, hogy egy hozzáértő gondolkodik rajta - mindenképpen küldd el nekik szerintem! Mert ha létezik rá megoldás, talán nem lesz több kifogás, hogy miért nem tesznek semmit.. Köszi!
2020 07 07
> Picicicca: > Lehet hogy nézik, de még biztosabb, hogy nem nagyon foglalkoznak vele.. > Szóval - mivel az ötlet nagyon is jó, én köszönöm mindenki nevében, hogy egy hozzáértő gondolkodik rajta - mindenképpen küldd el nekik szerintem! Mert ha létezik rá megoldás, talán nem lesz több kifogás, hogy miért nem tesznek semmit.. > Köszi! Nincs mit :") Ha mást nem is tehetek, talán ez is valami... Szeretem az oldalt és komolyan szomorúvá tesz, hogy látom "tönkremenni".
2020 07 09
Szerintem is jo otlet! Tobb embernek is kellenne irnia az admin fele ezzel kapcsolatban! Hatha a sok keres lattan gyorsabban reagalna.... ,:)
2020 07 11
Sziasztok! Én azért nem gondolom, hoyg robot, mert sajnos vagy nem sajnos leveleztem vele. Arra reagál, amit írok. Másodjára már nem mentem bele a hülyeségébe, hanem itt, az oldalon írtam neki egy szívhez szólót ;). Az eredmény: törölte magát! (Maa4433) ![](http://upload.gardrobcsere.hu/hu/images/message/0711308f8f2d7f89303884b2b15e70ae.jpg)
2020 07 12
> Dzsandan: > Sziasztok! Én azért nem gondolom, hoyg robot, mert sajnos vagy nem sajnos leveleztem vele. Arra reagál, amit írok. > Másodjára már nem mentem bele a hülyeségébe, hanem itt, az oldalon írtam neki egy szívhez szólót ;). Az eredmény: törölte magát! (Maa4433) > ![](http://upload.gardrobcsere.hu/hu/images/message/0711308f8f2d7f89303884b2b15e70ae.jpg) Köszi az infót ! :") Itt az oldalon keresztül leveleztél vele, amire válaszolt is, vagy azt már e-mailben? Én azt hallottam csak e-mailben hajlandó kommunikálni, ami csak megerősít hogy itt valamilyen robotokkal "támad". Tényleg nem kizárt amúgy, hogy valahol a folyamatban van ember is (ezért sem 100% tökéletes amit kitaláltam, mert ez főleg arra épül, hogy mindig vagy jórészt kiszámítható amit csinál) Felhasználó sajnos nem tudja magát törölni (nincs ilyen opció - volt is belőle vita ha jól emlékszem ), csak az adminok törölhették ha eltűnt.
2020 07 12
én válaszoltam az egyik üzenetére, annyit hogy please stop sending me messages. I won't sell my clothes for you, sorry. és azóta nem is kaptam semmi ilyesmit :)
2020 07 15
> bgretalili: > én válaszoltam az egyik üzenetére, annyit hogy please stop sending me messages. I won't sell my clothes for you, sorry. és azóta nem is kaptam semmi ilyesmit :) Szurkolok, hogy tartós legyen a "csend" :") Sajnos engem megint 2-3 naponta talál meg más más felhasználónévről :@ :@
2020 07 15
Mondjuk sok negatív közt van némi pozitív is: könnyebb aktív eladókat találni azok között akik (velem együtt) negatívokat osztogatnak neki :') :')
2020 07 15
1 2