Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

Mindennapi ügyek /

Társadalmi ügyek /

Karácsonyi ruhagyűjtés megmozdulás

Kedves Topic Olvasó! Ha megragadt a szemed ezen a jótékonykodási szándékból létre jött felületen akkor jó helyen jársz! : ) Nem tudom,hogy korábban volt-e hasonló kezdeményezés,de most szeretnék egy próbát tenni. Épp nemrég ajándékoztam el azokat s ruháimat (is) amiket nem tudtam eladni az oldalon. Villámként hasított belém a felismerés (miután szörnyölködve néztem a polcra október közepe óta kirakott mikulás csoki figurákat) hogy az el nem adott ruhákat egy bátorító kezdeményezéssel és összefogással a rászorulóknak oda lehetne adni. : ) Ha már adomány,akkor nincs is annál szebb ajándék ha valakinek a fenyőfája alatt lehet egy olyan csinos blúz vagy akár kabát,de legyen az bàrmi, amit nem feltétlenül engedhet meg magának...mert valljuk be négyszem között, öltözködni ugyebàr mindenki szeret, de sokmindenki,főleg manapság nem mindent engedhet meg. Épp ezért szeretném a segítségedet kérni,hogy Karácsonykor minnél több ember érezze a Szeretet ünnepén az összetartás érzését,s csupán egy aprósággal is,ismeretlenül,de igazi örömet okozz valakinek. Végtére ez sem szólna másról,mint arról,hogy adni igazi öröm. Ne nagy dolgokban gondolkodj: elég egy apró bizsu ékszer vagy egy szekrényben álló,eddig el nem adott ruha darabot tovább adni. : ) Együtt gondolkodva eljuthatnánk oda,hogy Te mely Alapítványt/Közösséget/Helyet/Rászoruló Társaságot/stb. ajánlanád? Hogyan tudnánk pl.egy helyre gyűjteni a ruhákat? Pl.a Gardróbcsere neve alatt elvinni? Lenne valakinek kocsija erre? A segítségedet és bármilyen nevű észrevételedet a kezdeményezéssel kapcsolatban látatlanba is köszönök! ^^ Üdv. Noémi
2020 11 04
Kedves Noémi! Az ötlet jó és bátorítok mindenkit egy kis mindennapi jótettre, de szociális szakemberként írom, hogy érdemes néhány szempontot figyelembe venni adományozáskor. Amennyiben szervezetet kerestek ilyen célból, mindenképp egyeztetni kell a kiválasztottal, hogy a járványügyi veszélyhelyzet idején fogadnak-e magánszemélyektől használt cikkeket (ruhát is), ha igen, milyen feltételekkel. Az ünnepi időszakban szinte minden szervezetnek vannak speciális, célzott programjai, ilyenkor ezeket érdemes támogatni. Ezeket a programokat hosszú előkészület, felmérés és kapcsolatépítés előzi meg, és olyan célcsoportokat támogatnak, akikkel általában kontaktban vannak az év többi hónapjaiban is. Ruhanemű adományozásakor különösen oda kell figyelni, hogy az adott ruhadarab a szezonnak megfelelő, tiszta, mosott legyen (általában nincs lehetőség több száz kg textil tisztítására), ne legyen sérült, szakadt, ne hiányozzon gomb, egyéb szerelék, mert ezek pótlását, javítását sem a szervezetek, jelentős arányban pedig sem az adományozottak nem tudják megoldani. A divatos holmik sajnos nem minden esetben praktikusak (jó érzés szépen öltözködni és természetesen van olyan célcsoport, akik örülnek ilyesminek, de pl. egy utcán élő nő számára egy elegáns blúz és körömcipő nem sokat ér egy meleg kabáttal, lábbelivel, új alsóneművel, zoknival szemben). Sokan el sem tudják képzelni milyen mennyiségű és minőségű ruha vándorol át egy szervezeten, azonban ezzel a mennyiséggel egész évben dolgozni kell: válogatni, raktározni, szállítani, rossz esetben megsemmisíteni, ha olyan a szennyeződés, ez pedig mind kapacitás függő. Szerintem ruha adományozásra facebook csoportok alkalmasabbak pl. Jobbfej Nők, vagy ingyenes helyi csoportok/közösségek, ill. a miutcank.hu is hasznos lehet. Ha szervezetet ajánlanék, őket jó szívvel: https://oltalom.hu/hogyan-segithet/termeszetbeni-adomanyok/ https://jobbadni.hu/adomanyozas/targyi-adomanyozas/ Remélem ez némi segítség lehet (: Üdv: Mariann
2020 11 05
Kedves Mariann! Nagyon szépen köszönöm a szakmai rálátást és tanácsokat. Tetszik az a szempontrendszer, ahogyan megközelítetted és lényegretörően megfogalmaztad az adományozást módját és lehetőségeit! : ) Én biztosan élni fogok valamely adománygyűjtési lehetőséggel és keresek a kerületemhez közeli helyet, és ahogy titeket úgy s kolléganőimet is erre inspirálni! ^^ Ha valaki már a válaszod elolvasását követően akár csak felkeresi ezeket a helyiségeket/csoportokat stb. és leadja ott a ruhákat már megérte! : ) Nagyon hálás vagyok a segítségedért,köszönöm! : ) Azt megkérdezhetem,hogy neked mik a tapasztalataid? Van amely helyekről tudod,hogy jobban rászorulnának,de nehezebben kapnak segítséget? Üdv. Noémi
2020 11 05
Kedves Noémi! Általában kevésbé ismert, helyi alapítványok, közösségek (akár gyülekezeti közösségek, különösen, ha célzottan támogatnak pl. fiatalokat, szenvedélybetegeket, hajléktalanokat) esetében előfordul, hogy nincsenek annyira szem előtt. Ahol még érdemes kérdezősködni azok a helyi/kerületi család- és gyermekjóléti szolgálatok/központok vagy családok átmeneti otthonai (közismertebb néven "anyaotthonok"), ezeken a helyeken tuti örülnek divatos, fiatalos ruháknak, kiegészítőknek (: Szerintem első körben lakóhely közelében érdemes kapcsolatot felvenni. Adományboltokról sem érdemes megfeledkezni, esetükben a segítség más jellegű körforgás (: Nagyobb, ismertebb szervezetek, akiknél érdeklődhetsz, ha nem találsz kisebb, helyi szervezetet, intézményt: Máltai Szeretetszolgálat Oltalom Karitatív Egyesület Katolikus Karitász Magyar Református Szeretetszolgálat Magyar Vöröskereszt Sok sikert kívánok, örülök a kezdeményezésednek! (:
2020 11 06