Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Segítség az oldalon /

Olvastátok??

Akkor ez a csomagautomatás feladásra is vonatkozik? Nem nagyon szoktam postázni, fogalmam sincs :D (bár ebben az időszakban minden automata tömve van/lesz) Csomagfeladási korlátozást vezet be a Posta november közepétől! Kevesebb csomagot lehet majd feladni november közepétől a Postán. Az állami cég honlapján ez jelent meg: „November 15-től visszavonásig a zökkenőmentes küldeménykezelés érdekében a Magyar Posta csomagfeladási limitet vezet be. Az intézkedés kizárólag a nem szerződéses ügyfeleket érinti, akik naponta legfeljebb 5 darab MPL Üzleti csomagot és 5 darab MPL Netcsomagot adhatnak fel. Az intézkedésre azért van szükség, hogy a Magyar Posta az év végi élénk küldeményforgalomban is az eddig megszokott, magas színvonalú szolgáltatást tudja nyújtani ügyfeleinek.” – olvasható a Posta oldalán.
2017 11 10
Magyarán még mindig létszámhiánnyal küzdenek, mert rendes fizetés híján nincs elég munkaerő, és a limittel próbálják egyensúlyozni a kialakult helyzetet. Karácsony környékén szerintem ismét lesz egy kisebb összeomlás, úgyhogy akinek egy kis esze van, még novemberben (főleg a Black Friday keretei között) beszerzi az ajándéknak valót...
2017 11 10
Nyugi, ez nem a magánszemélyekre vonatkozik, hanem a szerződéssel nem rendelkező vállalkozásokra. ( postás vagyok)
2017 11 10
Ez kész röhej....már nem tud mit kitalálni a magyar posta :) Ha nem szuszognának annyit egy csomaggal,h majdnem hogy megalszik a tej a szájukba,talán több csomagot tudnának kézbesíteni -.- Csak rájuk kell nézni,messziről süt róluk a munkaundor! Nem véletlen h manapság aki teheti,inkább valamelyik futárszolgálatot választja,mert a futár még telefonon is jelez ha hozza a csomagot. Ugyanez a postáról már nem mondható el,sőt,örüljön neki a címzett h kikézbesítik a csomagot....
2017 11 13
Velem már többször előfordult, hogy a levél (ajánlott levélként ruha/játék jött) széle "véletlenül" ki volt szakítva... gondolom belelestek, hátha érdemes ellopni a cuccot... Komolyan mondom, kész vicc... tavaly év végén emlékszem a futár srác este jött, a furgon tele volt csomaggal, úgy keresgélte az enyémet közöttük, azt mondta, hogy ilyenkor késő estig is eltart, de kiviszik őket. Nem csoda, ha rengeteg alternatíva van a csomagfeladásra, állami cég és ilyen színvonal... bezzeg a posta úgy néz ki, mint a bolhapiac, a cukorkák, játékok, könyvek... tiszta bazári hangulatom van. 😆 Gondolom ha már egyre kevesebb ember választja őket, megpróbálnak mindenfélét rátukmálni a betévedt parasztokra, hogy jöjjön egy kis pénz.
2017 11 13
> lacrymosa: > Velem már többször előfordult, hogy a levél (ajánlott levélként ruha/játék jött) széle "véletlenül" ki volt szakítva... gondolom belelestek, hátha érdemes ellopni a cuccot... Komolyan mondom, kész vicc... tavaly év végén emlékszem a futár srác este jött, a furgon tele volt csomaggal, úgy keresgélte az enyémet közöttük, azt mondta, hogy ilyenkor késő estig is eltart, de kiviszik őket. > Nem csoda, ha rengeteg alternatíva van a csomagfeladásra, állami cég és ilyen színvonal... bezzeg a posta úgy néz ki, mint a bolhapiac, a cukorkák, játékok, könyvek... tiszta bazári hangulatom van. 😆 Gondolom ha már egyre kevesebb ember választja őket, megpróbálnak mindenfélét rátukmálni a betévedt parasztokra, hogy jöjjön egy kis pénz. Hát manapság már semmi nem kizárt. Amúgy meg ha sérült a csomagolás,nem vagy köteles átvenni. Én legalábbis tuti nem venném át. Bár szerencsére még nem fordult elő h sérült lett volna a csomagolás v h fel lett volna bontva. Mondjuk én ha tehetem hanyagolom a postát,és inkább futárral szoktam rendelni.
2017 11 13
Na meg főleg milyen jogon/alapon bontják fel más csomagját a postahivatalban? Szerintem semmi joguk nincs h felbontsák. Ha mondjuk nekem jönne postával sérült v bontott csomag,át sem venném,aztán küldhetnék vissza a feladónak,az sem hatna meg.
2017 11 13
> Hát manapság már semmi nem kizárt. Amúgy meg ha sérült a csomagolás,nem vagy köteles átvenni. Én legalábbis tuti nem venném át. Bár szerencsére még nem fordult elő h sérült lett volna a csomagolás v h fel lett volna bontva. Mondjuk én ha tehetem hanyagolom a postát,és inkább futárral szoktam rendelni. Átvettem mindig, mert már ugye kifizettem, aztán reménykedtem, hogy semmi se hiányzik belőle, szerencsére eddig nem volt elveszett/megcsonkított küldeményem. Múlt pénteken is valami helyettesítő nő volt a postán, hát azt hittem, hogy nyitott szemmel alszik, vagy legalábbis nagyon utálja a melóját, mert fapofával és lajhár lassúsággal tevékenykedett... Vagy úgy vannak vele, hogy ahogy fizetik őket, úgy dolgoznak?
2017 11 13
A pénz az kéne nekik,csak megdolgozni ne kelljen érte nekik. Ismerősömnek egy pici méretű csomagja volt elsőbbségivel,erre fel a feladástól 5munkanap telt el,mire mire méltóztattak kikézbesíteni a csomagját -.- Ilyen csigalassú és méregdrága szolgáltatásokért akarnak postások magasabb béreket??? Kész szánalom,amit művelnek. Arról nem beszélve h úgy néznek az ügyfélre,mint a véres rongyra....
2017 11 13
Én egyszer kértem véletlenül MPL automatába nagyobb méretű csomagot, kifizettük az árát, fel is lett adva automatán keresztül. Itt viszont felhívtak a postától, hogy elvitték az automatához legközelebbi postára, mert "nem fért be", és ez egy normál időszakban történt, amikor még csak nem is az ünnepek miatt lehetett. Visszatérítés nem volt, viszont a postán, rákérdeztem miért: "mert nem vettem ki időben az automatából, és pár hét után átkerül a legközelebbi postára"....még én voltam a "hibás" a végén :D :'D
2017 11 20