Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Segítség az oldalon /

Gls utánvétel

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Valaki adott már fel gls futárszolgálattal utánvétellel csomagot? Mert fogalmam sincs, hogy hogy működik ez az egész. Ha valaki elmondaná nekem, azt nagyon megköszönném. Válaszotokat előre is köszönöm. További szép napot🤗
2018 05 07
Szia! Ugyan én csak DPD-vel szoktam utánvéttel küldeni, de szerintem a GLS is hasonlóan működik. A GLS oldalán a megrendelő űrlapon meg tudod majd adni, hogy utánvéttel szeretnéd feladni a csomagot (ennek általában plusz költsége is szokott lenni). A vevő által utólag fizetendő árat ("utánvét" mező) már úgy kell majd kalkulálnod hogy abban a futározás+utánvét+termék ára is benne legyen. Utánvét esetén minden esetben kötelező megadnod bankszámlaszámot (mert erre kapod majd meg a befizetett összeget) A futárnak minden esetben neked (előre) kell kifizetned a futározás+utánvét költségét (aznap amikor felveszi a csomagot). A megrendelő űrlap kitöltését követő pár napon belül a futárcég felveszi tőled a csomagot és pár napon belül kiviszi a címre , ahol a vevő (jó esetben...) átveszi és kifizeti az általad a megrendelő űrlapon beírt "utánvét" összegét ( azaz az utánvét+futárcég+termék díját). Ezután a futárcég küld majd neked e-mailt hogy a csomagod sikeresen átvették. ezután (általában a hónap végén, vagy x nap elteltével) a futárcég átutalja neked a megadott bankászámlaszámra a vevő által befizetett teljes összeget. (Az időpontok és árak cégenként változnak, de szerintem a folyamat ugyanaz :) Viszont benne van a pakliban, hogy a vevő nem veszi át a terméket. Ilyenkor a futározás és az utánvét ára "megy a levesbe" azt nem kapod vissza, viszont a csomagot visszaviszik hozzád a feladási címre.
2018 05 07
> KacatCica: > Szia! > Ugyan én csak DPD-vel szoktam utánvéttel küldeni, de szerintem a GLS is hasonlóan működik. > A GLS oldalán a megrendelő űrlapon meg tudod majd adni, hogy utánvéttel szeretnéd feladni a csomagot (ennek általában plusz költsége is szokott lenni). A vevő által utólag fizetendő árat ("utánvét" mező) már úgy kell majd kalkulálnod hogy abban a futározás+utánvét+termék ára is benne legyen. Utánvét esetén minden esetben kötelező megadnod bankszámlaszámot (mert erre kapod majd meg a befizetett összeget) A futárnak minden esetben neked (előre) kell kifizetned a futározás+utánvét költségét (aznap amikor felveszi a csomagot). A megrendelő űrlap kitöltését követő pár napon belül a futárcég felveszi tőled a csomagot és pár napon belül kiviszi a címre , ahol a vevő (jó esetben...) átveszi és kifizeti az általad a megrendelő űrlapon beírt "utánvét" összegét ( azaz az utánvét+futárcég+termék díját). Ezután a futárcég küld majd neked e-mailt hogy a csomagod sikeresen átvették. ezután (általában a hónap végén, vagy x nap elteltével) a futárcég átutalja neked a megadott bankászámlaszámra a vevő által befizetett teljes összeget. > (Az időpontok és árak cégenként változnak, de szerintem a folyamat ugyanaz :) > Viszont benne van a pakliban, hogy a vevő nem veszi át a terméket. Ilyenkor a futározás és az utánvét ára "megy a levesbe" azt nem kapod vissza, viszont a csomagot visszaviszik hozzád a feladási címre. Szia, köszönöm szépen a segítségedet🤗 További szép napot!😊
2018 05 07