Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Ötletek /

Árak - nektek mi a lélektani határ?

Most nem arról szeretnék beszélgetni, hogy ki milyen áron kínálja a portékáját - mert ez nyilván mindenkinek magánügye, ha elkel jó, ha nem úgy is jó. A kérdés az lenne, hogy nektek mi a lélektani határ egy-egy ruhadarabnál? Nyilván az ember több szempontot figyelembe vesz, márka, állapot, mennyire illeszthető bele az aktuális trendekbe. Én pl. nézek egy pólót, 2990 Ft, címkés, ismert márka. Ha hozzászámolom a ptk-t, akkor 3700-4000 Ft közé áll be az ára, ami aztán már elgondolkodtat, mert sok helyről 2490 Ft-ért kapni teljesen jó pólókat, jó mintákkal. Nálatok mi a plafon? Én megmondom őszintén új/újszerű ruhákért sem adok ki szívem szerint többet 4000 Ft-nál postaköltséggel együtt. Ruhákat-nadrágokat 3000 Ft-ért, felsőket 2000 Ft-ért vásárolok jellemzően. Vagyis vásárolnék, mert mostanában elég kevés vásárlást bonyolítok innen. Online üzletben többet is hajlandó vagyok kiadni egy-egy darabért, de ott már vannak különféle akciók, ill. a visszaküldés lehetősége, ha nem jó.
2020 05 07
Szia! Meg kellene próbálni több szemszögből megvizsgálni a kérdést , nem??? -az lehet , hogy vmi 4000 Ft ba kerül, de ugyanaz a tétel az üzletbe mennyi pk.val, mert , ha 12000 Ft akkor talán lehet mégiscsak megéri úgy megvásárolni, hogy 1x-2x viselték és pont ugyanolyan hibátlan, mint, amit újonnan vennél -az újrahasznosítás/felhasználás is lehetne szempont, rengeteg ruha felhalmozódott a világban és mondjuk ha ott hever vki szekrényébe csak, attól nem " romlik" meg -én szívesebben támogatom azokat a vásárlásaimmal, akik " helyiek" / magyar áru, vagy ilyen/hasonló oldalakról való vásárlások/, mindenki eldöntheti, hogy a multik zsebét tömi vagy éppen " támogatja" kicsit az embertársait... -és igen egy akármilyen pólóért nem adok ki többet, mint 4000 Ft, viszont az oldalon tökéletes felsők/ pólók vannak 2000 Ft ért -még vmi, itt többnyire lehet alkudni, lehet cserélni , számomra ez előnyt jelent a rendelős oldalakkal szemben Azért ezt így nem lehet kijelenteni, hogy ugyanannyiért, ugyanazt a felsőt/táskát stb. meg tudod venni az üzletbe, legalábbis a többségnél...
2020 05 07
Lélektani határ x-) Én az egyedibb, különlegesebb darabokért hajlandó vagyok kicsit többet is fizetni. De a tucatáruért ki nem adnék annyit. És szeretek benézni ahhoz, ahol találtam legalább egy nekem tetsző holmit, hátha más is akadna, és akkor több cuccra eloszlik a szállítási költség, plusz lehet alkudni ugyebár. :) Meg ha időm engedi, végignyálazok több tucat oldalt, mert volt, hogy egy bizonyos rucit ugyanabban a méretben másnál is megtaláltam olcsóbban.
2020 05 07
> lacrymosa: > Lélektani határ x-) Én az egyedibb, különlegesebb darabokért hajlandó vagyok kicsit többet is fizetni. De a tucatáruért ki nem adnék annyit. > És szeretek benézni ahhoz, ahol találtam legalább egy nekem tetsző holmit, hátha más is akadna, és akkor több cuccra eloszlik a szállítási költség, plusz lehet alkudni ugyebár. :) > Meg ha időm engedi, végignyálazok több tucat oldalt, mert volt, hogy egy bizonyos rucit ugyanabban a méretben másnál is megtaláltam olcsóbban. Hasonló módon járok el :") .
2020 05 07
Az nekem is fontos szempont, hogy egy helyről több holmit, egy-egy darabot csak akkor vásárolok, ha nagyon-nagyon tetszik. Kicsit megvizsgáltam a vásárlási szokásaimat, és arra jutottam, hogy többet vásárolok címkés, új ruhákat mostanában. Itt az oldalon, ma láttam szoknyát pl 6000 Ft-ért, egy olyan márkától, ami pl egy leárazás után megkapható tőlük is. Vagy vettem leárazva egy szoknyát a múltkor 3500 Ft-ért boltból, de ma láttam itt 5000 Ft-ért. Egyébként a teljes ára is 5500 Ft volt. Régen azért volt jó itt vásárolni, mert jó volt az ár-érték arány, de mostanában, hogy már sok eladó a bolti árakhoz közelíti a termékei árát, hááááát....nem is tudom.
2020 05 07
Nagyon érdekes ez a kérdés! Én belőttem a termékemet egy szerintem pénztárcabarát reális árra : nagyjából minden max 1000-1500 ft ig van nálam és ráadásul alkudható is ( és nem csak az unalmasabb basic cuccok! plusz semmit nem teszek fel ami nem újszerű ), de ez semmit nem növelt az eladásaimon. Aztán egyszer ideget kaptam és "poénból" feláraztam egy-két dolgot, mintha csak valami hú de menő bolt lennék - gondolom mondanom sem kell, hogy hirtelen megnövekedtek a kedvelések az adott termékre és a jelentkezések is. (Igaz ezek a jelentkezők voltak akik a legnagyobb számban tűntek el utána szó nélkül ) Én nem tudom szerintem van az áraknak egyfajta olyan fura pszichológiája is, hogy ami túl olcsó az vagy " biztosan szemétre való állapotú vagy kamu" a vásárlók szemében és már nem is veszik a fáradtságot, hogy megnézzék.. Szóval, Nagyon nehéz úgy árazni, hogy se sok, se kevés ne legyen. Plusz a rendszer sem igazán segíti elő, hogy növekedjenek az eladásaink ugye.. köhm... Őszintén szólva én nem az árak miatt nem vásárolok itt szívesen (a legtöbb eladó árai még bőven a lélektani határaimon belül vannak, és tök szép dolgok is lennének ), hanem azért mert nem tudok próbálni és sokan teljesen elzárkóznak a részletes méréstől (azzal meg hogy valamibe milyen méret van írva gyárilag hát sokszor kitörölhetem azt a bizonyost ... )
2020 05 07
Én is azt vettem, észre hogy ha alul áraztam a teljesen új cuccokat is hogy minél hamarabb menjek, ne foglalják a helyet kevesebb volt az érdeklődő mint egyébként... Érdekes. Egyébként nekem is volt olyan, mondjuk kevés értékeléssel rendelkezett a hölgyike és megkérdeztem tőle, hogy meg ne haragodjun a kérdésért de a tök új csizma miért ilyen olcsó és mondta h nem haragszik, és csak azért mert eleve ő is olcsón jutott hozzá :). És igen a másik dolog, akik eleve kiírják h nekik nincs idejük mérni... Azokat az eladókat én rögtöm skippelem még ha nagyon is érdekelne 1-1 dolog, mert a gyári mérték semmit sem jelent... Márkától függően változik pl. az orsay vagy akár sinsay olyan méretekkel dolgozik ahol, mondjuk a H&M M mérete ezeknél L-XL kategóriába esik. Szócal egyáltalán nem mindegy. Érdekes ha volt ideje befotózni és leírást készíteni az eladónak, az mennyivel lenne sok idő míg 1x mindent lemérne, feltüntetné a leírásban és nem zaklatná senki sem 5x is akár külön-külön hogy mérjen már... Én ezzel szoktam kezdeni, hogy mindent lemérek és fel is tüntetem, hogy minél egyszerűbb legyen az adás-vétel... Ha nekik annyira nem fontos az eladás az már az ő dolguk...
2020 05 07
> Nikolett888: > Szia! > Meg kellene próbálni több szemszögből megvizsgálni a kérdést , nem??? > -az lehet , hogy vmi 4000 Ft ba kerül, de ugyanaz a tétel az üzletbe mennyi pk.val, mert , ha 12000 Ft akkor talán lehet mégiscsak megéri úgy megvásárolni, hogy 1x-2x viselték és pont ugyanolyan hibátlan, mint, amit újonnan vennél > -az újrahasznosítás/felhasználás is lehetne szempont, rengeteg ruha felhalmozódott a világban és mondjuk ha ott hever vki szekrényébe csak, attól nem " romlik" meg > -én szívesebben támogatom azokat a vásárlásaimmal, akik " helyiek" / magyar áru, vagy ilyen/hasonló oldalakról való vásárlások/, mindenki eldöntheti, hogy a multik zsebét tömi vagy éppen " támogatja" kicsit az embertársait... > -és igen egy akármilyen pólóért nem adok ki többet, mint 4000 Ft, viszont az oldalon tökéletes felsők/ pólók vannak 2000 Ft ért > -még vmi, itt többnyire lehet alkudni, lehet cserélni , számomra ez előnyt jelent a rendelős oldalakkal szemben > Azért ezt így nem lehet kijelenteni, hogy ugyanannyiért, ugyanazt a felsőt/táskát stb. meg tudod venni az üzletbe, legalábbis a többségnél...
2020 05 07
Nagyon igazad van. :)
2020 05 07
Nagyon nehéz belőni az árakat és nehéz vásárolni is, hogy ne járj rosszul.. :( Nem mindegy, hogy az üzletben vetted a márkás cuccodat tizenx forintért , vagy a Hádában 1000-2000 ft-ért. Aki újonnan vette meg az persze drágábban is teszi fel, aki meg egy-kétezer forintért jutott hozzá, az felteszi 500-1000 ft-ért is. :( Nem mondom, hogy a drágább jobb, de szerintem van összefüggés.
2020 05 07
Sziasztok! Igyekszem mindig úgy árazni a dolgaimat h elérhető áron legyen és eltudjam adni! Mindenki irt vmi igazságot mert nekem is van fent jó pár egyszer viselt ruhám, és szívesen veszek is ilyet! Magamból kiindulva egy alkalmon viseltem aztán a következőre másikat vettem, de egy ilyen ruhaert sztem nem sok 4-5 ezer forint....lehet h akciósan megtudod venni ennyiért újonnan is, ha marad a meretedben mert általában ami akciós az méret hiányos! Nem régóta vagyok fent ezen az oldalon de nekem bejött! Szívesen vásárolok itt és igen vettem én már 10 x ezerért ruhát online amit sajnos hordani se tudtam! Nagyon sok fele árban és stílusban lehet itt dolgokat találni! Sztem egy szupi kis oldal! Mindenki megtudja találni azt ami számára elérhető árban úgy gondolom! Én teljesen nyitott vagyok cserére alkudozásra és nem meggazdagodni szeretnek hanem megunt ruhaimat újakra cserélni mondjuk, mert valljuk be mi nők mindig örülünk egy ruhanak mindegy az hogy új használt cserélt vagy vásárolt! 😘
2020 05 08
Na ez egy nagyon jó kérdés, mert elég összetett a téma nálam is. Alapvetően úgy működök, hogy boltban sem adok ki 10 ezer forintnál többet semmiért, se cipő, se táska, se ruha, csak ha nagyon de nagyon tetszik és/vagy minőségi. Iszonyúan sokat romlott a bolti holmik minősége, ezért is szeretek itt vásárolni, illetve a régebbi dolgaimat eladni, mert azokról még azért tudni lehet, hogy jobban össze vannak rakva. 🙂 Ha részletezni kellene, akkor valahogy így néz ki a dolog részemről nagy vonalakban (használt, de jó állapotú ruháknál): Egyszerű, vékony póló vagy felső: 500-1000 Ft Kicsit extrább póló vagy felső: 1000-300 Ft Blézerek, kardigánok: 1000-3000 Ft Kabátok: 2500-5000 Ft Nadrágok: 1000-3500 Ft Kötött pulcsik: 1000-3000 Ft Cipők: ezt az egyet nem szoktam használtan venni, csak ha kb. új állapotú Táskák: 1000-3500 Ft Egyéb kiegészítők: 0-1500 Ft Természetesen a címkés dolog kivételt képez ez alól, amit meg máshol említenek, nos a szállítási költség gusztustalan a posta részéről, ha a csomag nem fér bele az 500 grammos határba, de az a helyzet, hogy a legtöbb webshopnál is minimum 800-1000 Ft, és én visszaküldeni se szoktam semmit, mert általában azt is nekem kellene állnom. 😃 Így jobban megbízom olyan eladókban, akik készségesek és lemérik a dolgaikat, akiknél meg ki van írva nagy betűkkel, hogy NEMMÉREKME'NINCSIDŐM, azokat instant be is zárom. Tirpák és számomra felháborító dolog egy ilyen helyen.
2020 09 06