Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Ötletek /

Ti mit kezdtek az el nem adott ruhákkal?

> GoldQueen: > Én most gyűjtöttem össze egy nagy zsákba őket ( mindent amit feltöltöttem ide ) és a szerdai szemétszállításnál rakom ki. Kérlek a szemétbe semmiféleképpen ne tedd ki! :( :( Nincs a környékeden családsegítő szolgálat, vöröskereszt vagy ruha konténer? Ha van Facebook profilod a környéki eladós/ingyen elvihetős csoportokba is ki tudod tenni . Rászorulók egészen biztosan elvinnék (akár a lakcímedről is, vagy egy közös megbeszélt találkapontról)
2019 07 22
Cserélem egy csereoldalon. (Nem tudom, itt ki lehet-e írni az oldal nevét) Szegények vannak ott, de nekik is vannak tinigyerekeik akik szeretnek divatozni. Jelképes cserével hozzájuthatnak. Vagy vannak ott is közösségi karácsonyi ünnepségek, és az oldal üzemeltetője átvesz sokmindent majd mondjuk karácsonykor odaadja ezeknek a családoknak.
2019 07 28
Nálunk a védőnő rendelőjében van egy sarok, ahová a mások által odahordott, nem használt holmik vannak, ugye főként gyerkőc méret, de láttam már felnőtt ruhákat, cipőket is közöttük. Ugye a szegényebbek meg elviszik, ami kell nekik. Szerintem még ez is jobb, mint a kuka. Párom szülei meghaltak, a családi házból pedig zsákszámra hordtuk ruhagyűjtő konténerekbe a rengeteg utánuk maradt holmit.
2019 07 28
Nálunk ilyen védőnős megoldás nincsen . Igazából itt sehova nem lehet kitenni, max egy zsákba a ház elé, és esetleg elviszik onnan.
2019 07 29
> RagDoll: > Cseriti :") ruhákkal nem, viszont bútorokkal kapcsolatban van velük tapasztalatom. ők is kiválogatják, mit vesznek be, ha nem mai darabot viszel, elutasítják.
2019 07 29
Néha visszaviszem a H&M-be őket, ahol 500 forintos kupont kapok cserébe (elvileg a még jó darabok turikba kerülnek, a kevésbé jókból konyharuha stb. készül, szóval nagyon remélem, hogy ők sem a kukába dobják!). Egyébként a OVSZ-nél dolgozó nagyon kedves ismerőseim mindig tudnak tájékoztatni egy-egy jótékonysági eseményről, családról, ahol ez vagy az elkéne, néha azt is meg tudják oldani, hogy 1-1 véradás után valaki elvigye a központjukba, így nem is kell mindig cipekednem. Néha ajándékba adom olyan turkálóknak, akik 1-1 vállalkozás, nem nagy láncok, és befogadják őket, kis szerencsével pedig sikerül nekik értékesíteni! Játékonysággal általában mindig elkelnek a darabok, és végülis nálam is az egyetlen és legfőbb szabály az, hogy kukába ne kerüljön! Annál többet ér, és biztos van valaki, akihez valaki más is esetleg, de el tudja juttatni és még jó hasznát veszi!
2019 08 26
> KacatCica: > > GoldQueen: > > Én most gyűjtöttem össze egy nagy zsákba őket ( mindent amit feltöltöttem ide ) és a szerdai szemétszállításnál rakom ki. > Kérlek a szemétbe semmiféleképpen ne tedd ki! :( :( Nincs a környékeden családsegítő szolgálat, vöröskereszt vagy ruha konténer? Ha van Facebook profilod a környéki eladós/ingyen elvihetős csoportokba is ki tudod tenni . Rászorulók egészen biztosan elvinnék (akár a lakcímedről is, vagy egy közös megbeszélt találkapontról) Sajnos az ingyen csoportokkal is sok negatív tapasztalatom van... Hiába a hibátlan, márkás, és sok esetben még mai divatú ruha, nagyon sok ilyen "rászoruló" anyuka kér képet felvéve, válogat, stb. Úgy gondolom, hogy bár igen, nőből vagyunk, jogunk van válogatni, de amennyiben valaki úgy hirdeti magát, mint ténylegesen rászoruló, és adományért kéreget, igenis ne az legyen a prioritás, hogy hát, ő inkább ilyen meg olyan fazonú ruhát keresne. Ha nekem pl. autóra lenne szükségem, nyilván király lenne egy Maserati, de ha valaki csak úgy ingyen hozzám "vágna" pl. egy Suzukit, eszembe nem jutna finnyáskodni (elnézést a Suzuki tulajoktól előre is, nem pejoratíve emeltem ki a márkát, de köztudottan kedvező árfekvésű :D )
2019 08 29
A munkahelyemen szivesen látunk 3-25 évig terjedően holmikat. :)
2019 09 08
A swappisos kerdezonek: Van naluk markas is, en pl. legutobb egy hibatlan intimissimi blezert vadasztam magamnak az uj uzletukben, de probaltam levist es mangot is. Raadasul eleg surun "cserelik" az arukeszletet. Szerintem orulnek neki, ha szetvalogtod az adomanynak szant darabokat, csak akkor azert nyilvan nem kapsz pontot. Amugy en azokat viszem be szezon vegen, amik itt nem kelnek el - tagkent utana pl. 500.-ert vehetsz szoknyat, ami nekem deal a fenntarthatosag jegyeben. Amugy irj rajuk, tok keszsegesek! A tobbi hozzaszolo miatt irom: gyerekruhat viszont sajnos nem vesznek be es nem is fognak.
2019 09 15
+1 tipp: Hagor! Bizomanyi, lehet idopontot egyeztetni ruhabevetelre es ha atkuldod nekik kepen a rucikat messengeren, elovalogatast is tartanak - igy nem cipekedsz hiaba. Helyben ki is fizetik a nekik tetszo darbok arat. Vintage cuccok es egyedi holmik vannak naluk, foleg termeszetes anyagokbol keszult rucikat varnak es adnak is el.
2019 09 16
+1 tipp: Hagor! Bizomanyi, lehet idopontot egyeztetni ruhabevetelre es ha atkuldod nekik kepen a rucikat messengeren, elovalogatast is tartanak - igy nem cipekedsz hiaba. Helyben ki is fizetik a nekik tetszo darbok arat. Vintage cuccok es egyedi holmik vannak naluk, foleg termeszetes anyagokbol keszult rucikat varnak es adnak is el.
2019 09 16
Nálunk Zala megyében van egy cicamentő szervezet (Bársonytalp), akiknek odaadom, és a felajánlott cuccokat feltöltik a "zsibis", vagy mondhatni "párszázas" facebook oldalukra. A hordható cuccokért némi adományt kapnak a támogatóktól, amit a gazdátlan cicák ellátására fordítanak. A ruhát aki megveszi olcsón kapja, örül neki, én pedig annak örülök, hogy nem kerül a szemétbe, és közben az állatmentőknek is jut. Néha járok Bp-en, ha valaki úgy gondolja....
2019 09 16
Én elviszem vidékre szegény családoknak a számunkra felesleges holmikat. Ez lehet ruha, konyhai felszerelés, játékok, bútorok. Nagyon örülnek mindennek. Az egyik kislány, aki most 5 éves, 2 éve járunk hozzájuk rendszeresen, tőlem kapta meg élete első babáját. Ő a kapott ajándék miatt sírt, hogy nem kell visszaadnia, én meg azért sírtam, hogy segíthetek neki és örömet okoztam. Ezek a felbecsülhetetlen érzések, pillanatok! :)
2019 09 17
https://femina.hu/szepseg/hasznalt-ruhak-leadasa/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link Itt felsoroltak pár lehetőséget :")
2020 02 23
Csodacsoport licit aprajafalva árva kutyáiért <--ez egy Facebook-os csoport. Fel lehet ajánlani bármit licitre, és a befolyr összeg a kis Yorkikat és más kistestű kutyusokat támogat.
2020 07 02