Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

A felhasználók számítanak /

Beszélgetések az oldal használatáról /

negatívot adni "hitegetésért"?

sziasztok! szerintem mindenki belefutott már "hitegetőkbe". elég hülye szó, de ez írja le talán a legjobban, amikor a vevő vagy az eladó csak ígérget, foglal, aztán egyszer csak felszívódik. most egy héten belül 4 ember csinálta ezt velem (olyan is, akitől én vásároltam volna), és kicsit elgondolkoztam. ezeket a vevőket/eladókat így nem ajánlanám másoknak. értékeléseket akkor írnak az emberek, amikor megtörtént egy üzlet, de attól, hogy valaki lebonyolított ötöt korrekten, attól még lehet, hogy mellette 30 embert meg csak hitegetett. ha ezeket is láttam volna az értékelései között, lehet rá se írtam volna, és megkíméletem volna magam attól, hogy naponta 5x nézzem írt-e. őszintén szólva nem hiszem, hogy én negatívat fogok adni így valakinek, mert bevallom konfliktuskerülő vagyok, és jobb a békesség, de ha már van itt egy jó kis fórum, gondoltam megkérdezem a véleményeteket. * ti írtatok már értékelést egy olyan vevőnek pl. aki hetekig foglal, aztán egyszer csak eltűnik? * ha nem is negatívat, de egy semleges értékelést szerintetek érdemes írni ilyenkor? * ti örülnétek, ha egy vevő/eladó oldalán ott lennének ezek a történetek is? * ha például látnátok, hogy valakinek sok pozitív értékelése van, de 1-2 emberrel mégis megcsinálta azt, hogy felszívódott, attól még megpróbálnátok üzletelni vele? nagyon érdekel a véleményetek, és hogy ti mit gondoltok erről a témáról. ha valaki nem szeretné nyilvánosan, privátban is nyugodtan írjátok meg, kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra. előre is köszönöm a válaszokat :")
2017 02 07
Nagyon ki tudok akadni a hitegetőktől, mert - és talán ez a legidegesítőbb az egészben- rabolja az időmet, főleg, ha kér felvéve képet, én megcsinálom és elküldöm, ilyesmi. Én direktbe rá szoktam kérdezni, ha valaki nem válaszol, hogy akkor most kell vagy nem. Van, aki visszaír, van, aki erre sem reagál. Legszívesebben 2 negatívat is adnék, mert ez nagy pofátlanság. Vannak nagyon kedves vevők, akikért érdemes itt lenni, de sokszor már azon gondolkoztam az ilyen hitegetők miatt, hogy törlöm a fiókot. Szerintem írni kéne egy hitegetőlistát, és oda belinkelni profilokat, mert ha negatívat adsz valakinek emiatt, azt általában visszakapod, hogy zaklatod őt, meg egyéb mondvacsinált indokból kifolyólag még te vagy a sz*rarc.
2017 02 07
Hu ne is modjátok,az ideg szétcsap.Menyasszony vagyok és ruhát cipőt mindent hajtok és egyszerüen nem reagálnak a megkeresésre.az idő szorit/5-6 hónap:-)/és ilyenekkel kell foglalkozni,h.tetszik a cucca,de nem reagál ......
2017 02 07
Hu ne is modjátok,az ideg szétcsap.Menyasszony vagyok és ruhát cipőt mindent hajtok és egyszerüen nem reagálnak a megkeresésre.az idő szorit/5-6 hónap:-)/és ilyenekkel kell foglalkozni,h.tetszik a cucca,de nem reagál ......
2017 02 07
én is attól félek, hogy ha valakit nyilvánosan kritizálnék, akkor bosszúból még én kapnám a negatívokat :(
2017 02 07
Engem nem érdekel.Én jól lepontoztam az illetőt,aki hiteget meg azt is aki átvágott.Volt itt minden.Katasztrófa.Lehet hogy inkább kidobok mindent a kukába..... :")
2017 02 07
en semlegest szoktam, ha valaki nagyon nagyon sokaig hulyit meg igerget akkor akar negativ. nem felek a bosszunegativtol mert fenykeppel tudom bizonyitani, hogy a masik a genyo. :) ha valakinek van 1-2 negativ akkor megnezem mire kapta, mit irt ra, mit irt a masik profiljara, megnezem a masik profiljat, kik irtak neki, milyen ruhakat kepeket tett fel stb.. szoval utananezek, hogy mi allhat a hatterben. nekem is van 2 negativom, az egyik azert mert nem valaszoltam eleg gyorsan, a masik meg csak szimplan egy anyazas mert megkertem, hogy olvassa el a leirast :D en mindenkinek merek es kuldok felveve kepet, nem varom el utana, hogy valaszoljon vagy mondjom barmit is, attol meg, hogy erdeklodik, nem foglalom neki a ruhat. ha nem ir vissza, akkor valoszinuleg nem keri, nem tudom magam felhuzni rajta, lehet mar csak a rutin, evek tapasztalata itt :D
2017 02 07
> VikiBr: > en semlegest szoktam, ha valaki nagyon nagyon sokaig hulyit meg igerget akkor akar negativ. nem felek a bosszunegativtol mert fenykeppel tudom bizonyitani, hogy a masik a genyo. :) > ha valakinek van 1-2 negativ akkor megnezem mire kapta, mit irt ra, mit irt a masik profiljara, megnezem a masik profiljat, kik irtak neki, milyen ruhakat kepeket tett fel stb.. szoval utananezek, hogy mi allhat a hatterben. nekem is van 2 negativom, az egyik azert mert nem valaszoltam eleg gyorsan, a masik meg csak szimplan egy anyazas mert megkertem, hogy olvassa el a leirast :D > en mindenkinek merek es kuldok felveve kepet, nem varom el utana, hogy valaszoljon vagy mondjom barmit is, attol meg, hogy erdeklodik, nem foglalom neki a ruhat. ha nem ir vissza, akkor valoszinuleg nem keri, nem tudom magam felhuzni rajta, lehet mar csak a rutin, evek tapasztalata itt :D neked van már sok pozitív értékelésed, mellette elfér pár negatív. viszont én pl. még kezdő vagyok az oldalon, eddig volt egy cserém összesen. ha egy profilon azt látnám, hogy 1 pozitív és mellette 4 negatív értékelése van, akkor biztos, hogy meg se nézném a cuccait, valószínűleg azonnal elkönyvelném, hogy nem érdemes rá időt pazarolni :/ de köszi a választ, egyébként igazad van. tényleg előfordul olyan is, hogy néha nem tudsz válaszolni, vagy egyszerűen elfelejted és elveszik az újabb üzik között. egy kérdésem lenne hozzád: amikor semlegest írsz valakinek, akkor arra hogy szoktak reagálni?
2017 02 07
Hú ez a téma és a tapasztalataitok engem is nagyon érdekelnének. Sajnos én mostanában balszerencse hullámban vagyok, 10-ből 9 esetben kellene negatívat osztogatnom hitegetésért, de őszintén szólva nem merem , mert aki azon az emberi/értelmi szinten van, hogy annyit sem tud írni, hogy "bocs mégsem, köszi" az szerintem nem értené, hogy mi a bajom és küldené a vissza negatívot puszta bosszúból,ami meg az én üzletemet rontaná.... Az egészben a vicc az, hogy én már elmondhatom magamról, hogy nekem már vannak "visszatérő" hitegetőim is... (Ebből azt szűröm le, hogy ez nekik így normális, vagy ezt taníthatták nekik a szüleik ...) A kedvencem különben nekem az, amikor valakire ráírok, hogy akkor "a nagy büdös semmi gondolom azt jelenti hogy köszöni,de nem kéri", erre visszaír 1 nap múlva hogy "jaj bocsi, csak ez volt, meg amaz, de amúgy nagyon is kéri" és megint nem válaszol többé.... :D :D
2017 02 07
> KacatCica: > Hú ez a téma és a tapasztalataitok engem is nagyon érdekelnének. Sajnos én mostanában balszerencse hullámban vagyok, 10-ből 9 esetben kellene negatívat osztogatnom hitegetésért, de őszintén szólva nem merem , mert aki azon az emberi/értelmi szinten van, hogy annyit sem tud írni, hogy "bocs mégsem, köszi" az szerintem nem értené, hogy mi a bajom és küldené a vissza negatívot puszta bosszúból,ami meg az én üzletemet rontaná.... Az egészben a vicc az, hogy én már elmondhatom magamról, hogy nekem már vannak "visszatérő" hitegetőim is... (Ebből azt szűröm le, hogy ez nekik így normális, vagy ezt taníthatták nekik a szüleik ...) A kedvencem különben nekem az, amikor valakire ráírok, hogy akkor "a nagy büdös semmi gondolom azt jelenti hogy köszöni,de nem kéri", erre visszaír 1 nap múlva hogy "jaj bocsi, csak ez volt, meg amaz, de amúgy nagyon is kéri" és megint nem válaszol többé.... :D :D Ezzel az oldallal az a legnagyobb gond, hogy az emberek nem veszik annyira komolyan. Facebookon is vannak szar alakok, de ott azért mégis a saját nevével szerepel az ember, azért ott sokkal cikibb, ha nem írsz vissza. Itt viszont teljes névtelenség, semmi felelősség. Pedig a vicc, hogy igazából csak őszintének kellene lenni. Ahogy hirtelen felindulásból veszünk néha dolgokat, úgy hirtelen felindulásból van, hogy foglalunk valamit. Előfordul, emberek vagyunk. Ha csak annyit írna, hogy "ne haragudj, meggondoltam magam", az egész le lenne zárva, helyette hirtelen mindenki kórházba kerül, elhagyja a telefonját, meghal a macskája, stb...:D
2017 02 07
Szerintem kéne csinálni hitegetős listát...én csináltam ,,számlaszámot kér, aztán eltűnik listát, egész jól működik, linkelik be a profilokat rendesen...
2017 02 07
> hflora: > Szerintem kéne csinálni hitegetős listát...én csináltam ,,számlaszámot kér, aztán eltűnik listát, egész jól működik, linkelik be a profilokat rendesen... Az ilyen listákkal az a baj, hogy lehet belinkelik, de ebben a fórumformátumban nem lehet rákeresni senkire, így sok haszna szerintem nincs. :/
2017 02 07
Én semlegessel értékelem ezeket az embereket, negatívat nem, mert konkrétan nem károsított meg se pénzzel (pl elutalom de nem küldi el) vagy idővel (pl. nem jön el a megbeszélt időpontra), és a negatív értékelés inkább erre való.Így viszont, hogy hiteget, szimplán bunkó :D
2017 02 09
Én eddig 3 semleges visszajelzést adtam, ebből 2 hitegetésért, 1 pedig többszöri érdeklődésre sem válaszolásért. A negatív értékelés szerintem is erős lenne, mivel anyagi megkárosítás nem történt. Nekem ez vált be, semlegesre ha szintén kapnék semlegest az még mindig jobb, mint negatívra bosszú negatív. (Semlegesre mondjuk még nem kaptam bosszúból sem semlegest, sem negatívat, az kevésbé zavarja az ilyen eladókat/vevőket szerintem.)
2017 02 09
én is erre a konklúzióra jutottam, hogy semleges értékeléseket fogok hagyni. az a legrosszabb amúgy ebben, hogy ilyenkor én szégyellem magam amiért nyilvánosságra hozok egy magánbeszélgetést, és én problémázok, hogy hogyan fogalmazzak a lehető legfinomabban...:D
2017 02 09
1 2 3 4