Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

A felhasználók számítanak /

A gardrobcsere.hu felhasználóiról /

Rugalmatlan eladók, rugalmatlan vevők

Egyébként így témától eltérve tényleg jó lenne egy "látta" funkció, mert bírom az olyanokat, amikor: -Elutalom valakinek a pénzt és még arra se méltat, hogy közölje velem mikor óhajtja feladni a terméket... vagy most volt olyan, hogy 9 nap után kaptam meg valamit, ráadásul nem is azzal a szállítási móddal, ami meg volt beszélve. Persze egy betűt nem kaptam, hogy mi a franc van, 9 napon keresztül. :) -Mikor rákérdezek a találkozó időpontjára és nem válaszolnak semmit rá. 1x volt ilyen, mondjuk felhívtak, hogy nem tudtak eljönni. De most ez is mi? :D megkérdezem valakitől, hogy jó e neki a d.u. 3 óra és szerinte majd én megszülöm magamnak válasz nélkül, hogy ő ráér-e? ,:)
2017 03 30
Én nagyon rugalmatlan vagyok sajnos. Pánik és depersszió miatt. Nem merek kimozdulni :( És sokszor ég a pofám.
2017 04 04
Én is rendszeresen belefutok olyanokba, akik nagyon érdeklődnek, majd amikor felsorolom az időpontokat és helyszíneket (a legtöbb forgalmas csomópont, pl 16:40 puskás stadion, 17:00 népliget vagy örs vagy keleti, itt még válogatni is lehet mert puskásról tudok menni mindegyik irányba) akkor már elkezdenek kihátrálni, akadékoskodni, vagy nemes egyszerűséggel nem válaszolnak....pedig sajnos nem tudok kimenni Pesterzsébetre meg kőbánya másik felére, mert vidéki vagyok és 2 órát buszozom haza meló után. Azt se fogják fel, hogy dolgozom....8:00-16:30-ig csak a melóhelyemen tudom átadni, erre írják hogy ok akkor 10:00kor puskás vagy valami, és fel vannak háborodva ha kijavítom őket...persze nem csak ilyenek vannak, sokan jöttek-mentek már melóhelyemen is, még eladó is hozott nekem ide terméket, mert erre volt dolga/kedvességből, és én is mentem már ki 3. kerbe mert az anyukája beteg, szóval nekem ilyen is, olyan is akad :) Postázni nem szeretek viszont, előreutalással sem, mert félek hogy összetörik (hiába csomagolom gondosan, ki tudja - nagykerben dolgozom, mi is mindent jól becsomagolunk, mégis sokszor törve kapják az árut, mert a futár haverom mondta, hogyan bánnak a csomagokkal a raktárban....) meg félek, hogy elkeveredik aztán még én leszek a hibás meg a gonosz aki nem adta fel, miközben de :/ vásárolni se szoktam így csak ha tényleg nagyon muszáj. Másik a türelmetlenkedés....ha már pár órát nem reagálok akkor én vagyok a szemét. Persze, valakinek dolgoznia is kell nem egész nap a gép előtt ülni :D
2017 05 17
Én azon akadtam fenn múltkor, hogy a csaj egy többezer forintos terméket vett volna, de a postánál mondtam, hogy csak ajánlottan postázok (mert francnak kell egy negatív nem saját hibából, ajánlottnál meg ugye ott a papír, hogy feladtam a csomagot), viszont az ugye a cucc súlyán felül +290 forint, ami haaatalmas összeg. És így végül elállt a vételtől, bár lehet csak egy indok volt, hogy húzza az időt. Rengeteg időhúzó van fent, utálom őket, főleg, mikor emiatt mást elküldök, hogy bocsi, de már érdeklődnek rá, aztán végül bukom mindkét vevőt. Egyébként meg én azt mondom, hogy ha valakinek igazán kell a cucc, az megoldja az átvételt, minden más csak kifogás.
2017 05 27
Én olyan eladóba szaladtam bele , aki egy laptoptáskát árul és kértem tőle méretet de nem volt számomra egyértelmű hogy melyik a szélesség és hosszúság na már most ugyan nem mindegy. Írtam neki hogy nem tudom így eldönteni (lemértem a gépen elvileg jó de szerettem volna megnézni mert sose lehet tudni) Aztán jött a válasz hogy ő márpedig ezért nem fog találkozni..hogy aztán még se kelljen az adott termék.. Kérem szépen ha elszeretnék adni valamit akkor azzal rohangálok ez erről szól. Válaszképpen annyit írtam hogy ezek után már nem is kell a terméke.. és hogy ez erről szól hogy elviszem megmutatom ha jó viszi ha nem nem.. Jött a válasz hogy ostoba volt a kérdésem.. buta primitív ember vagyok és ő ilyenekre nem pazarolja az idejét meg én nyugodtan futkározzak ha ennyi időm van. Rugalmasnak és korrektnek egyáltalán nem mondanám az ilyet.
2017 06 25
> Madison: > Én azon akadtam fenn múltkor, hogy a csaj egy többezer forintos terméket vett volna, de a postánál mondtam, hogy csak ajánlottan postázok (mert francnak kell egy negatív nem saját hibából, ajánlottnál meg ugye ott a papír, hogy feladtam a csomagot), viszont az ugye a cucc súlyán felül +290 forint, ami haaatalmas összeg. És így végül elállt a vételtől, bár lehet csak egy indok volt, hogy húzza az időt. Rengeteg időhúzó van fent, utálom őket, főleg, mikor emiatt mást elküldök, hogy bocsi, de már érdeklődnek rá, aztán végül bukom mindkét vevőt. Egyébként meg én azt mondom, hogy ha valakinek igazán kell a cucc, az megoldja az átvételt, minden más csak kifogás. Ez így van , rengeteg ilyen van.. meg amikor írnak valamire de nem válaszol..annyira egy paraszt dolog.Akkor ne érdeklődjön ha úgyse válaszol..és fent van belépett!:) Én is minden ajánlottal adok fel vagy foxpost mert az a tuti.
2017 06 25
Nekem is volt már dolgom olyanokkal, aki egy cm-t sem volt hajlandó utazni, pedig a metróval azért nagyon sokfelé el lehet jutni kényelmesen. Így én mentem az ilyen ember után.
2017 06 28
Még az előzőekhez hozzászólva,hogy nem szívesen utalnak a vevők előre...egyrészt ez érthető, de másrészt sose feledjük,hogy az utalásnak van nyoma. Lehet bizonyítani,hogy kifizette az árut, a közlemény rovatot mindig ki kell tölteni! Eladóként -mivel a személyes átvételt nem tudom megoldani ( többe kerülne a városba jutásom,mint a termék, kivéve,ha sikerül köztes helyen találkozni, de tapasztalatom szerint még annyira sem utaznának a vevők) - én ezt a módszert preferálom. Utánvétbe nem mennék bele, mert annál nem lehet semmit se tenni, ha nem veszik át, az az "így jártam" kategória. Előreutalás esetén a vevő tudja bizonyítani, hogy elutalta a vételárat, és gond esetén az eladó kénytelen bizonyítani,hogy ő bizony feladta a terméket. Ezért én csak ajánlottan postázok. Voltam/vagyok mindkét oldalon, vásárlóként még nem, eladóként viszont szívtam már meg.
2017 07 31
Jófogáson drágább dolgokkal is garázdálkodtam (főleg autómodellek, 5-15 ezres tétel) ott még azt mondom az utánvétre üsse kavics, ennyit megértem ha nem bíz egy vadidegenre és ha nem veszi át a következő eladással még mindig nyereséges de egy ezer ft alatti pólónál ha bukik az utánvét kb azért adod utána el hogy kijöjj 0-ra. Vevőkről szintén jófogáson volt egy élményem, hölgy ír hogy megvenné az egyik autót, de CSAK webox automata lenne jó neki (nem tudom miért) mondom sajnos Győrben 2 automata van, mindkettő valahol a város szélén mucsaröcsögén ahol a madár se jár (tényleg kb fél óra kijutni oda busszal, minden más lehetőség a városközpontban van én meg vidéki vagyok) de fel tudnám adni postán maradó ajánlottal, MPL csomagként, DPD-vel, MPL csomagautomata vagy foxpost, de nem, neki csak a webox jó, mondom oké, megoldjuk de lehet pár nap késéssel...Azóta se ír vissza. Ezeknél nem tudok mit tenni, ha ő mindenáron elvárja hogy a saját specifikus módszere miatt órákat utazzak akkor bocsi de nem, inkább ülök a cuccon pár hónapot.
2017 08 04
!!!! !!!!! Egyre több hirdetőnél látni,hogy egyáltalán nincsenek tisztában itt az árakkal ! !!!!! !!!! 1.)MK-GUCCI -STB táskák ... 10-en X ,huszon ezer forintnál keződnek amik természetesen hamisítottak,jobbik esetben nem kínaik által készíett táskák ! 2.)Tripla áron próbálja itt (és lehet máshol is) el adni őket ,de már lassan azon az áron az eredetihez is hozzá lehet jutni !! 3.)Egyáltalán nincsenek tisztában azzal mit és ennyiér lehet,kell,árulni,eladni ! 4.)NAÍVAN AZT HISZIK ITT FOGNAK AZOKBÓL MEG GAZDAGODNI !!!
2017 09 30
Volt egy esetem egy illetővel, aki valami olasz csizmát árult, azt írta az adatlapra, mondjon árat, aki szeretné. Hát én írtam Neki egy árat, mire Ő felháborodottan válaszolt, hogy jó, de akkor a postaköltség 57 ezer Ft lesz :-) , mivel mittomilyen márkás csizma. Miért nem lehet ilyen terméknél odaírni azt az összeget, amit akar érte. Akit érdekel a csillagászati ár, az úgyis ki fogja fizetni.
2018 02 04
KittycatSale...ez jóóó! Az internetes vásárlás alapja a bankszámla és nem csak itt. (és aki nem tud utalni, annak sajnos marad a pláza) Az előttem "szóló" okosat írt:)
2018 02 16
Ennyi csalóval szerintem nem egyre többen,hanem egyre kevesebben fognak előreutalni ;-)
2018 02 16
> ericcrawford: > Volt egy esetem egy illetővel, aki valami olasz csizmát árult, azt írta az adatlapra, mondjon árat, aki szeretné. > Hát én írtam Neki egy árat, mire Ő felháborodottan válaszolt, hogy jó, de akkor a postaköltség 57 ezer Ft lesz :-) , mivel mittomilyen márkás csizma. Miért nem lehet ilyen terméknél odaírni azt az összeget, amit akar érte. Akit érdekel a csillagászati ár, az úgyis ki fogja fizetni. Hát ezen nagyon röhögök :DDDDDDD
2018 02 18
Na ez már tényleg hihetetlen. Ki van írva eleve az oldalamra, hogy munkaidőben a munkahelyemen vagyok elérhető, ha mindenképpen a munkaidőmben szeretne találkozni (Ami szintén ki van írva, hogy mettől-meddig tart), akkor neki kell idejönnie. Leendő vevő írta, hogy márpedig neki csak a nyugati lenne jó. Írtam, hogy semmi gond, szívesen elviszem, de csak munkaidő után tudom vinni, megírtam az időpontot, hogy mikorra érnék oda (szimplán a melóhelyem és a nyugati távolsága bkv-val, semmivel sem több). Erre írta, hogy hát olyan későn ő már nem jön be a nyugatihoz, "akkor lehet jönni házhoz" ezt most idéztem, és írt egy címet, házszámmal (XIII. ker egyébként, még csak nem is Pesterzsébet, vagy Rákoskeresztrúr.....) . WTF???!?! Erre írtam, hogy ne haragudjon, de nem viszem el házhoz a terméket, ha szeretné, akkor beszéljünk meg egy időpontot, amikor neki és nekem is jó, vagy feladom postán postán maradóra pk fejében. Na ezek után szerintetek miknek el nem hordott és még én voltam a szemét paraszt, és reméli, hogy ezek után nem fogok eladni semmit sem, mert ilyen eladó nem érdemli meg, hogy a vevők megtiszteljék a vásárlással.... Ja persze, mert akkora paraszt vagyok, hogy egész napi meló után még nem viszem neki házhoz a terméket (ami nem egy gagyi cucc és örülnék, ha elpasszolnám, hanem egy hibátlan cipő 22ezer helyett 8ezerért). Megáll az eszem.... Ha nem lenne itt az oldalon egyébként több a jófej csajszi, akikkel már sikerült cserélnek/eladnom/vásárolnom, most tuti lépnék is az oldalról......
2018 04 03