Profilom Beállítások Visszajelzés Beszélgetések Kedvencek Kijelentkezés

Fórumok /

gardrobcsere.hu /

Ötletek /

Ti mit kezdtek az el nem adott ruhákkal?

Swappis! 😉
2019 04 24
a h&m rendszerével én nagyon szkeptikus vagyok, fenntarthatósági szempontból én nem szívesen támogatnám őket. állatmenhelyekről hallottam, hogy mindig jól jönnek nekik a takarók/rongyok. szerintem nagyobb méretű, vagy melegebb ruhadarabokat ők is befogadják nagyon szívesen (: illetve ha sok olyan ruha van, ami már hordhatatlan, akkor ott vannak facebookon ezek az ingyen elvihető / hulladékmentes csoportok. akik szeretnek varrogatni, kézműveskedni, újrahasznosítani, azok szerintem tudnák használni (:
2019 05 31
Én a Swappis ReFashion-be fogom elvinni nemsokára. Náluk pontokat lehet gyűjteni, majd azokat ott le lehet vásárolni.
2019 06 07
Sziasztok, Két napja kiégett egy lakás Újpesten. Hál' Istennek, senki nem tartózkodott otthon. Az 5 tagú család valamennyi cucca azonban elégett. A három kislány 1., 3. és 5. osztályos, rájuk 128, 140, 146, 152 méretek jók. Apa L-es, anya M-s ruhákat hord. Ha szeretnétek segíteni, nekik tudtok, az újpesti Lázár Ervin iskola titkárságán lehet leadni dolgokat (nem csak ruhákat fogadnak szívesen, hiszen mindenük odalett a tűzben). További információkat a polgármester, Wintermantel Zsolt facebook oldalán olvashattok. Én nem vagyok hozzátartozó, csak mint ötlet merült fel bennem, amint megláttam ezt a posztot. :) Petra
2019 06 11
Én viszont Swappis témában kérdeznék a tapasztalattal rendelkezőktől: - Mennyire jó minőségű a felhozatal táskák, cipők, dzsekik terén? Van egy csomó felesleges, de szép, hibátlan cuccom, ami bár minőségi darab, de a RemixShop márkalistája alapján nekik nem küldhető be, ezektől is szívesen szabadulnék, mert sok helyet foglalnak, de ha az értük kapott pontokat felhasználva jutányos áron tudnék 1-1 tartósabb darabot vásárolni, azzal már bőven elégedett lennék :) - Összességében (azaz nem csak cipőknél, táskáknál, kabátoknál, hanem minden mást tekintve is) mennyire fordulnak elő márkásabb (értsünk ezalatt mondjuk eredetileg 10eFt-ot meghaladó kiskereskedelmi áron kapható) termékek? - Láttam, hogy a ruhák egy részét adománynak szánják, azt tudja valaki, lehet esetleg célzottan adománynak szánt dolgokat is leadni náluk? Itt olyanokra gondolok, amik szintén jó állapotú és minőségű, hordható, praktikus, de jellegtelen, eladhatóság szempontjából nem igazán érdekes darabok, vagy pl. táskák minimális, nem zavaró esztétikai hibákkal, apró kopásokkal... Nem zavar, ha pontokat nem adnak utánuk, csak kényelmesebb lenne az eladásra és az adományra szánt holmikat egy helyre vinni, azért merült fel bennem a kérdés :) Előre is köszönöm szépen, ha valaki hasznos infókkal tud szolgálni a fenti kérdésekben! ^^
2019 06 14
> greenissexy: Szia! Elgondolkodtat amit írtál, lehet belevágnék én is a remixbe, azonban amik nekik nem feleltek meg ruháid azokkal mi lett? Visszaküldik? Milyen márkákat küldtél be? Elég ha a nyaknál lévő márkajelzés címkéje megvan, vagy pl a pólók oldalán lévő anyagösszetételes címkének is benne kell lennie? Sajnos itt az oldalon már alig tudok eladni, a facebook csoportokba is alig van jelentkező, több időt és energiát feccölök bele (egyesével lefotózom, leírást írok hozzájuk, esetleg van aminél a képhez hozzászerkesztem a leírást - ezt inkább a fb oldalán szoktam már, hogy könnyebb legyen) de ez ugye nagyon sok idő, és annyi ruhám van amik a dobozokban állnak még és nem jutok el addig hogy azokkal is megcsináljam, még időm csak-csak lenne, de energiám és kedvem már nincs hozzá, mert azt látom, hogy nem éri meg.
2019 06 14
Én is pont az általad leírt indokok miatt kezdtem más lehetőségek után kutatni - hiába vannak szép, újszerű, márkás, esetenként eredetileg több tízezer forintos holmijaim, mégsem tudom a többségüket tizedáron sem eladni, sem itt, sem máshol. És ez elszomorított, mert kidobni persze sajnáltam volna őket, ha pedig hiperolcsón adom a dolgokat, akkor már ott tartok, hogy párszáz forintoknál meg többet ér az időm két kisgyerek mellett, mint hogy ennyit piszmogjak. Elsőre az ingyenes verzióját vettem igénybe a szolgáltatásnak, így az eladásra alkalmatlan cuccok elvileg textilipari újrahasznosításra kerültek - ami sokkal környezetkímélőbb, mintha hulladék lett volna belőlük. Lehet prémium szolgáltatást is kérni, a díja 3000 Ft/RemixBag, ebben az esetben visszaküldik a fel nem töltött ruháidat :) Márkák terén volt köztük pl. Adidas, Asos, Zara, Puma, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, Mexx, Miss Sixty, Guess, Desigual, Marc Cain, Coccinelle, Richmond Denim, a teljesség igénye nélkül... A legtöbbet, az említett húszezret egy címkés Desigual táskáért kaptam, de jól fizettek (5000 körül vagy felette) pl. Adidas cipőért, Guess és Coccinelle táskáért, Marc Cain szoknyáért is. Abból nem nagyon csináltak problémát, ha 1-1 címke ki volt vágva (volt köztük olyan is, amiben csak a márka volt benne, még a méret is ki volt vágva, lemérték és az alapján beméretezték), de nagyjából ez a két szabály érvényesül: 1) Minél eladhatóbb termék, minél jobb márka (azaz minél drágább eredetileg és minél népszerűbb, felkapottabb jelenleg), annál jobban szemet hunynak ilyen apró hiányosságok felett 2) Viszont minél több az ilyen apró hiányosság egy-egy termék esetében, annál kevesebb pénzre lehet számítani utána más hasonló kategóriájú, azonos márkájú termékhez képest Ha bármi kérdésed felmerülne még a továbbiakban, tedd fel bátran, azokra is igyekszem legjobb tudásom szerint válaszolni ^^
2019 06 14
Köszi a válaszod! (: Van valami súlyhatár, vagy ami belefér ebbe a remix bag-be az mehet bele, tehát jól meg lehet tömni, vagy van bármiféle limit? Mert én teletömném minél több márkás ruhával és akkor a prémium szolgáltatással adnám fel, így visszakapnám akkor az általuk eladásra nem alkalmasnak gondolt ruhákat. Nekem főleg alkalmi és nyári ruháim lennének amiket beleraknék (hibátlanok, folt és szakadás mentesek, ezeket nem is hordtam, vagy csak 1x) H&M, Orsay, Amisu, Marks&Spencer, Missguided, Atmosphere, River Island, Papaya ruháim, nem olyan nagy márkásak mint amiket írtál, de ezeknek darabját min. 2000-3000 Ft-ért el tudnám adni ha lenne türelmem, azért gondoltam a prémium szolgáltatást, mert azért sajnálnám ha számomra kárba veszne. Még az lenne a kérdésem, hogyha olyan áron tennék ki az oldalra a ruhám amit én kevésnek tartok (főleg hogy én csak a töredékét kapom az összegnek) és inkább akkor kérném vissza, arra van lehetőség, mármint a prémium szolgáltatásnál? Mert ha jól láttam az az ár amit kíírnak és ha azon az áron elkel én annak a 20-30-40...%-át kapom csak meg (ugye értékhatártól függően)? Mert ha pl 3000 Ft-ért elviszik egy ruhám akkor abból csak 600 Ft-ot kapok, 5000 Ft-nál csak 1500 Ft-ot, 10.000 Ft-nál meg csak 4000 Ft-ot? Mert ez nekem nagyon lehúzós, nemrég találtam meg a táblázatukat és kissé eltántorított a dolog.
2019 06 14
Köszi, hogy leírtad a tapasztalataidat, tényleg jónak tűnik a RemixShop. Te tettél a csomagba nem szezonális darabokat is? Nekem eladható márkás nyári ruhadarabom elég kevés van, de ha az őszi, téli ruhákat csak pl. fél év múlva tudnák eladni és kifizetni, akkor lehet, hogy inkább várnék vele és addig is megpróbálnék itt gazdát találni nekik. Azoknak a ruháknak, amikre azt mondtad, hogy határeset az állapota, mi volt a hibájuk?
2019 06 14
Sziasztok! Akinek nem sikerül eladni,de nem dobná ki,hozzánk a gyerekotthonba hozhatja,amikor benn vagyok,mert akkor tuti biztos lekerül a srácokhoz-lányokhoz, de le is jöhetnek velem :) Hozzám! Perpill alegkisebb nálunk 7 éves fiú, a legidősebb 17 éves fiú. De vannak lányaink is, 11 évesek, ill. 16 is :) Írjatok privit Pesten a 2es metró vonalán , Kőbányán is érte megyek.
2019 06 14
BMelinda: én egyelőre nem tettem kifejezetten nem szezonális dolgokat a csomagba - ha jól emlékszem, pont írják is valahol, hogy azok minden bizonnyal csak a szezonban (illetve azt megelőzően kicsit) kerülnek feltöltésre, így azokra én is azt javasolnám, hogy várj még velük picit, hátha sikerül közben eladni - de pl. augusztusban már érdemes lehet beküldeni őket, mert mire feltöltik stb, addigra már úgyis mindenki az őszre, télre fog vásárolgatni - én is raktározok addig pl egy Boss csizmát x-) Határeset cuccokat főleg cipőket és táskákat küldtem, itt pl. a talp nem zavaró, de nem szép kopása esetén már nem töltötték fel a cipőt, hiába volt hibátlan a felső része, sarka, belső talpa. Ugyanígy pl farmereknél látszólag a nadrágszár alján a minimális kis kopásokat se nagyon szerették, úgy általában a ruháknál pedig már a minimális, kis felületen, pár cm2-en megjelenő bolyhosodás sem fért bele :)
2019 06 14
> greenissexy: Köszönöm szépen a válaszod! 😊 Akkor ezek szerint elég szigorúan veszik, hogy csak jó állapotú ruhákat töltenek fel. De mindenképp fogok én is próbálkozni velük, mert nekem is nagy könnyebbség lenne egyszerre több ruhát eladni, mint egyesével - főleg, hogy így se megy azért gyorsan, itt az oldalon se már sajnos az esetek többségében.
2019 06 15
Sziasztok akit érdekel én olcsón kilóra veszek ruhák több zsákot is Írjátok uziben 😊
2019 07 09
Cseriti :")
2019 07 21
Én most gyűjtöttem össze egy nagy zsákba őket ( mindent amit feltöltöttem ide ) és a szerdai szemétszállításnál rakom ki.
2019 07 22